23 października 2018 12:58

Wodny chrzest, czyli Julija Kruder ambitnie na DWS. Pada “Weatherman” 8a+

Julija Kruder pozazdrościła bratu dreszczyku emocji związanego z uprawianiem Deep Water Solo i pojechała za nim na Majorkę – wymarzony kierunek dla miłośników DWS. Jej brat to oczywiście Jernej, wspinacz utytułowany, wszechstronny, obyty w świecie wspinania, od kilku lat także specjalista od „skoków do wody”. Julija szlify dopiero zbiera, ale być może właśnie na Majorce odkryła swoje najmocniejsze strony?

Julija Kruder wysoko nad wodą na drodze “Weatherman” 8a+, Majorka (fot. Jernej Kruder)

DWS nie jest dla każdego, mentalna strona (bo przecież nie każdy zaryzykowałby skok do wody z kilkunastu metrów) ma tu równie duże znaczenie co umiejętności techniczne i fizyczne. Tymczasem Słowenka rozpoczęła swoją przygodę z DWS z przytupem. Wybrała południowo-wschodnie wybrzeże Majorki, a tam Cala Sa Nau. Nie mając wcześniej styczności z tego typu wspinaniem (z wyjątkiem udziału w zawodach Psicobloc, w Bilbao była ostatnio trzecia) wspięła się na Weatherman 8a+ Chrisa Sharmy. Kto wie, czy to nie najtrudniejsze Deep Water Solo zrobione do tej pory przez kobietę(?).

W międzyczasie Jernej dodał do Weatherman trudniejsze wyjście, powstał tym samym nowy wariant, taki w granicach 8b-8b+. Ambicje Słoweniec ma oczywiście dużo większe, wszak to drugi pogromca najsłynniejszego DWS na świecie – sharmowego Es Pontas. Na celowniku Jerneja jest inne dzieło Chrisa, Alasha

Brunka
źródło: FB, ukclimbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum