21 października 2018 11:44

PŚ w Wujiang: najszybciej biegali Indonezyjczycy

Przedostatnia edycja Pucharu Świata w konkurencji zakończyła się spektakularnym sukcesem ekipy indonezyjskiej. W zawodach zwyciężyli Aries Susanti RahayuAspar Jaelolo. Nasi reprezentanci bez sukcesów do jakich nas przyzwyczaili.

Aries Susanti Rahayu i Aspar Jaelolo – radość indonezyjskich zawodników

Zawody w Wujiang to przedostatnia w tym roku edycja Pucharu Świata w konkurencji na czas i okazja do poprawienia pozycji w końcowej klasyfikacji Pucharu. Do Chin udała się jedynie dwójka naszych reprezentantów: Ania Brożek i Marcin Dzieński.

Zawody trudno uznać za udane w ich wykonaniu. Marcin Dzieński wywalczył 21. miejsce a Ania Brożek 9. Przypomnijmy, że Ania jest tegoroczną wicemistrzynią Świata a Marcin mistrzem Świata (2016) i  mistrzem Europy (2017). Miejsca wywalczone w Wujiang są zdecydowanie bardziej odległe od tych, do których nas przyzwyczaili.

Finałowa rozgrywka to pokaz świetnego przygotowania indonezyjskiej ekipy. Dla Aries Susanti Rahayu to drugie w karierze zwycięstwo w pucharowych zawodach, ale dla Aspara Jaelolo to debiut na najwyższym stopniu podium.

Biegacze będą mieli okazję do rywalizacji w tym roku jeszcze tylko raz. Za tydzień, także w Chinach (Xiamen), zostanie rozegrana ostatnia edycja Pucharu.

Wyniki kobiety:

 1. SUSANTI RAHAYU Aries INA
 2. JAUBERT Anouck FRA
 3. KAPLINA Julia RUS
 4. BROŻEK Anna POL

Wyniki mężczyźni:

 1. JAELOLO Aspar INA
 2. FOSSALI Ludovico ITA
 3. ALIPOURSHENA Reza IRI
 4. DZIEŃSKI Marcin POL • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum