25 października 2018 09:28

Krakowski Festiwal Górski i American Film Festival: film “Free Solo” w Polsce

28 listopada w Kinie Kijów w Krakowie w ramach 16. Krakowskiego Festiwalu Górskiego odbędzie się pokaz specjalny filmu Free Solo (reż. Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi) z Alexem Honnoldem w roli głównej. Ale Amerykanina będziecie mogli zobaczyć na ekranie już wcześniej. Europejska premiera filmu odbędzie się bowiem dziś we Wrocławiu, drugi seans zaplanowano, także we Wrocławiu, na najbliższą sobotę 27 października.

Film pokazany zostanie na 9. American Film Festival. Bohaterem dokumentu Free Solo, już nagrodzonego na festiwalu w Tronto, jest oczywiście solista wszech czasów, Amerykanin Alex Honnold. W ubiegłym roku dokonał nieprawdopodobnego wyczynu, przechodząc bez asekuracji Freeriedera (5.12d, 33 wyciągi, 1000 m) na słynnej ścianie El Capitan w Yosemite. Jest to jedna z najodważniejszych i najbardziej szalonych solówek w historii wspinania. Film jest równie emocjonujący! Nie skupia się jedynie na tej niezwykłej wspinaczce, ale pokazuje również cały proces przygotowań do realizacji tego marzenia.

100-metrowa ściana El Capitan i Alex Honnold… bez asekuracji

Jeśli nie zdążycie na dzisiejszy seans (o godz. 11:30), druga szansa obejrzenia filmu już w najbliższą sobotę 27 października o godz. 18.15. Zapraszają organizatorzy wrocławskiego American Film Festival!

Wszystkie szczegóły, w tym możliwość nabycia biletu znajdziecie pod tym linkiem.

Na kolejny pokaz zapraszamy 28 listopada do kina Kijów, gdzie Free Solo rozpocznie 16. Krakowski Festiwal Górski. Mamy również dobrą wiadomość dla warszawiaków – 11 grudnia o 20.00 Free Solo zostanie pokazane w Multikinie Ursynów [aktualizacja 26.10.2018].

Sprzedaż biletów na krakowski i warszawski pokaz Free Solo ruszy 2 listopada. Na ten dzień zaplanowano również start sprzedaży biletów oraz karnetów na 16. Krakowski Festiwal Górski. Bądźcie czujni!

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum