2 października 2018 10:29

Siostry Kałuckie lecą do Buenos Aires. Wręczono nominacje olimpijskie

1 października w Centrum Olimpijskimi PKOl w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich dla reprezentantów Polski na III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Buenos Aires 2018. Wśród  69 zawodników i zawodniczek znalazły się siostry Natalia i Ola Kałuckie.

Polska reprezentacja na Igrzyska Młodzieży w Buenos Aires 2018 (fot. Szymon Sikora)

Polska reprezentacja na Igrzyska Młodzieży w Buenos Aires 2018 (fot. Szymon Sikora)

Ola Kałucka swój bilet do Buenos Aires wywalczyła rok temu na Mistrzostwach Świata Juniorów w Innsbrucku. Natalia swoją olimpijską szansę zyskała niedawno, dzięki zwolnieniu miejsca przez zawodniczki znajdujące się wyżej w rankingu.

Ola i Natalia Kałuckie podczas zaprzysiężenia w Warszawie. Z prawej Tomasz Mazur (fot. Szymon Sikora)

Ola i Natalia Kałuckie podczas zaprzysiężenia w Warszawie. Z prawej Tomasz Mazur (fot. Szymon Sikora)

Siostry Kałuckie będą walczyły w Buenos Aires w formacie olimpijskim, czyli trójboju wspinaczkowym składającym się z czasówek, boulderingu i prowadzenia. Format powstał na potrzeby włączenia wspinaczki do programu Igrzysk Olimpijskich. Wspinanie pojawi się na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży po raz pierwszy.

W Buenos Aires w konkurencji wspinaczkowej zmierzy się 21 zawodników i 21 zawodniczek. Ostateczny wynik jest określany na podstawie iloczynu miejsc wywalczonych w poszczególnych konkurencjach. Do finału i walki o medale awansuje 6 zawodników.

Ola i Natalia zapewne wywalczą 1. i 2. miejsce w czasówkach. Ich ostateczny wynik będzie zależał od tego, jakie miejsca uda się osiągnąć w pozostałych dwóch konkurencjach. Trzymamy kciuki!

Polska reprezentacja liczy ogółem 103 członków, w tym jest 69 zawodników reprezentujących 17 dyscyplin. Jest to dotychczas najliczniejsza reprezentacja w historii polskiego uczestnictwa w MIO (I edycja Singapur – 43 zawodników, II edycja Nankin – 59).

Reprezentacja wyleci do Argentyny 2 października (wtorek). Igrzyska rozpoczynają się 6 października a zakończą 18 października. Wspinacze rozpoczynają rywalizację już 7 października (runda kwalifikacyjna dziewczyn). Dwa dni później (9 października) zostanie rozegrany kobiecy finał.

Mysza

Źródło: olimpijski.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum