2 października 2018 12:09

Odbył się V Memoriał Iwony Buczek – wyniki

Maja Mieziako z Wrocławia i Wojciech Pełka z Krakowa wygrali V Memoriał Iwony Buczek we wspinaniu na trudność, który odbył się 29 września w Lubinie. W zawodach wystartowało kilkudziesięciu wspinaczy. Rozegrane zostały w trzech kategoriach.

V Memoriał Iwony Buczek, w zawodach wystartowało kilkudziesięciu wspinaczy

Wśród dzieci najlepsi byli Karolina Juszczak z Wrocławia i Mateusz Dziamba z Legnicy. Przeprowadzono także klasyfikację na najlepszego zawodnika Gminy Lubin, którą wygrali Grzegorz Mańczak i Wiktoria Mańczak. Memoriał zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie, a Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Alpinizmu.

Stanisław Barabaś, SMG:

Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom wspierającym Memoriał. Dzięki nim mogliśmy przygotować imprezę na wysokim poziomie i należycie nagrodzić zwycięzców. Ogromne znaczenie ma dla nas przyjęcie przez Polski Związek Alpinizmu Honorowego Patronatu nad Memoriałem, to dowód, że jesteśmy ważną imprezą na wspinaczkowej mapie.

Podczas Memoriału odbywa się także Meeting Highline’owy, W tym roku droga do pokonania była wyjątkowo długa. Taśmę rozpięto pomiędzy dwoma wieżowcami na odległość aż 180 metrów. Przejście tego dystansu na wysokości ponad 30 metrów było nie lada wyczynem.

V Memoriał Iwony Buczek

Dużym zainteresowaniem kibiców cieszyły się pokazy Powiatowej Straży Pożarnej, szczególnie możliwość podstawowego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przed medycznej. Dzieci mogły spróbować swoich sił na treningowych ściankach wspinaczkowych.

Stanisław Barabaś zachęca:

Celem Memoriału obok rywalizacji sportowej, jest popularyzacja sportów górskich, szczególnie wśród młodzieży. Bardzo nam zależy na przyciągnięciu do Stowarzyszenia jak największej rzeszy adeptów wspinaczki, bo to trudny ale wszechstronnie rozwijający sport, a miłość do gór jest wyjątkowa. Prowadzimy szkolenia dla młodzieży, organizujemy wyjazdy, tworzymy nowe drogi wspinaczkowe także na przepięknej i bardzo ciekawej dla wspinaczy greckiej wyspie Karphatos. Dzięki SMG powstało tam ponad 250 dróg! Zapraszamy wszystkich, u nas z pewnością nie można się nudzić.

V Memoriał Iwony Buczek

Memoriał były transmitowany w Telewizji Regionalnej w Lubinie, dostępnej w całej Polsce. Kolejna edycja zawodów odbędzie się 28 września 2019 roku.

Wyniki

KOBIETY

 1. MAJA MIEZIAKO, WROCŁAW
 2. BARBARA CISZYŃSKA, KATOWICE
 3. MONIKA KOPERTOWSKA, WROCŁAW
 4. SANDRA PETKO, WROCŁAW
 5. KATARZYNA BAL, ZIELONA GÓRA

 MĘŻCZYŹNI

 1. WOJCIECH PEŁKA, KRAKÓW
 2. MATEUSZ PIECHOTA, LUBIN
 3. PAWEŁ KACZAŁA CIESZKÓW
 4. MIKOŁAJ MIELCZAREK, WROCŁAW
 5. GRZEGORZ MIELCZAREK, WROCŁAW

DZIEWCZYNKI

 1.  KAROLINA JUSZCZAK, WROCŁAW
 2. JULIA ZĄBEK, ZIELONA GÓRA
 3. OLA POSZYTEK, LEGNICA

CHŁOPCY

 1. MATEUSZ DZIAMBA LEGNICA
 2. STANISŁAW POLAŃSKI, WROCŁAW
 3. JAN PIECHOCIŃSKI, WROCŁAW

NAJLEPSZY ZAWODNIK / ZAWODNICZKA GMINY LUBIN

MĘŻCZYŹNI

 1. GRZEGORZ MAŃCZAK

KOBIETY

 1. WIKTORIA MAŃCZAK
 2. ALEKSANDRA JEREMIEJKO

Zdjęcia Filip Choma, Tomasz Rybski. Więcej na profilu FB zawodów.

Magdalena Rygiel

***

Iwona Buczek wstąpiła do SMG w 2004 r., jako 15-latka. Od początku aktywnie włączyła się w rozwój stowarzyszenia i propagowanie jego działalności. Nie odpuszczała żadnej wyprawy, uczestniczyła niemal we wszystkich zawodach wspinaczkowych. Kochała góry, jej pasją były podróże. Była bardzo utalentowaną zawodniczką. W prestiżowych zawodach Kielich Masters dwukrotnie zdobyła 3. miejsce. Reprezentowała Lubin w wielu zawodach Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Juniorów zajmując kilkakrotnie miejsce na podium. Wspinała się w górach w całej Europie. Zginęła tragicznie w wieku zaledwie 25 lat.

ORGANIZATOR: Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie

PATRONAT HONOROWY: Polski Związek Alpinizmu

PARTNERZY MEMORIAŁU: Firma Barabaś Sp z o.o. w Lubinie – producent kostki brukowej, Gmina Lubin

SPONSORZY: „Scorpio aluminium” Sp z o.o. w Lubinie, Paralotnie Lubin – zapraszamy na loty, Firma Beal, Regionalne Centrum Sportowe Sp z o.o. w Lubinie, Gmina Miejska Lubin, Powiat Lubiński, Centrum Wspinaczkowe „Tarnogaj”, TR Walls, SkiVegas, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie”, Sudetica verticalia -climblig gear&books, Heart Beat, Studio Enter – Halina Nowak, Firma Jan Bresso, Milo of climbing, Projekt Multimedia, Fobis -firma budowlana, Budgar, Dubler, P.W. Juro Trans – Kowary, Lhotse, Zagłębie Lubin S.A., STOP – firma drogowo-inżynieryjna, Smektała – firma budowlana, MM Bruk, Martes sport, High Level, Cuprum Arena.

PATRONI MEDIALNI: Telewizja Regionalna w Lubinie, Radio ELKA, www.lubin.pl, www.miedziowe.pl, Wiadomości Lubińskie, Puls Regionu, www.climb.pl, www.wspinanie.pl, www.brytan.com.pl, ski24.pl, www.goryonline.pl, www.e-legnickie.pl
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum