7 października 2018 13:27

Michał Jaworski poprowadził „Szaleństwo ludzi zdrowych” VI.7+

Michał Jaworski (WspinOnWspin, Funaticos) mocno i rekordowo zadziałał w Jaskini Mamutowej. Udało mu się poprowadzić swoją najtrudniejszą drogę – Szaleństwo ludzi zdrowych VI.7+.

Michał Jaworski, Szaleństwo Ludzi Zdrowych VI.7+, Jaskinia Mamutowa (arch. Michał Jaworski)

Michał Jaworski, Szaleństwo Ludzi Zdrowych VI.7+, Jaskinia Mamutowa (arch. Michał Jaworski)

Szaleństwo jest połączeniem Czekając na Godoffa z Deklaracją nieśmiertelności. Ta kombinacja została poprowadzona po raz pierwszy przez Konrada Ociepkę w 2005 roku. Droga ma już sporo przejść, włącznie z przejściem kobiecym w wykonaniu Kingi Ociepki.

Dla Michała Jaworskiego to pierwsza droga w stopniu VI.7+ (8c+). W ubiegłym roku udało mu się wejść w rejestry VI.7/7+, dzięki przejściu Nieznośnej lekkości bytu. Tegoroczny sukces tym lepiej Michałowi smakuje, że nastąpił po wyjściu z dość poważnej kontuzji palca, która przytrafiła mu się na początku roku.

Szaleństwo… to może być dla Michała wstęp do poprowadzenia Sprawy honoru VI.8, mamy nadzieję, że już za parę dni będziemy mogli gratulować przejścia także tej drogi:

Mam 2 tygodnie do wyjazdu i na pewno zaatakuję Sprawę honoru; jakby nie było trenowałem pod ten cel. Apetyty rośnie w miarę jedzenia, a Szaleństwo… poszło dość szybko, więc mam ochotę na więcej :).

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum