20 października 2018 21:57

Marzenia się spełniają! Michał Jaworski przeszedł „Sprawę honoru” VI.8

Michał Jaworski (WspinOnWspin, Funaticos) dokończył swoje tegoroczne porachunki z Jaskinią Mamutową i po raz pierwszy rozprawił się ze stopniem VI.8. Michał poprowadził słynną Sprawę honoru*.

Michał po przejściu napisał:

Marzenia się spełniają! Dzisiaj zrobiłem najtrudniejszą drogę, o której kiedyś nawet nie myślałem. Treningi, mentalna gra ze sobą, a wszystko poskładało się akurat przed jutrzejszym wyjazdem do Hiszpanii Dziękuje wszystkim za trzymanie kciuków i jak wiadomo za mocnym przejściem zawsze stoi dobry asekurant 

Dla Michała to pierwsza droga w stopniu VI.8 (9a). Niecałe 2 tygodnie temu poprowadził „Szaleństwo ludzi zdrowych”, swoje pierwsze VI.7+. Ta droga była naturalnym przygotowaniem właśnie do prowadzenia Sprawy honoru. Wtedy mówił:

Mam 2 tygodnie do wyjazdu i na pewno zaatakuję Sprawę honoru; jakby nie było trenowałem pod ten cel. Apetyty rośnie w miarę jedzenia, a Szaleństwo… poszło dość szybko, więc mam ochotę na więcej :).

Jak widać udało się! Gratulacje!!!

Mysza

*Oryginalna linia Sprawy honoru to pomysł i realizacja Bogdana Rokosza z 2008 roku (połączenie Mechaniki pręta cienkiego, Czekając na Godoffa i Deklaracji nieśmiertelności). Pierwsze prowadzenie po usunięciu zwornika należy do Łukasza Dudka z lata 2012 roku. Po przejściu Łukasz uznał, że Sprawa… w obecnej wersji jest wzorcem stopnia VI.8 (po powtórzeniu wersji oryginalnej w 2009 roku odczuł trudności na VI.7+). Od tego czasu Sprawa doczekała się kilku powtórzeń w wykonaniu naszej czołówki, drogę powtórzyli Mateusz HaładajAdrian ChmiałaAdam Mach i Piotrek Schab. Ostatnim, mocnym akcentem na drodze było jej poprowadzenie przez Kingę Ociepkę (2016). To najtrudniejsza droga w historii poprowadzona przez Polkę.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum