31 października 2018 10:31

Daniel Woods otwiera nowe 8C+. Powstaje „Box Therapy”

Czyżby nowe 8C+ na boulderowej mapie? Wszystko wskazuje na to, że tak. Daniel Woods otworzył w Rocky Mountain National Park (niedaleko Box Lake) problem o nazwie Box Therapy i postawił przy nim V16.

Daniel Woods na „Box Therapy” (fot. James Lucas)

Daniel Woods to jeden z niewielu, którym bliskie są trudności 8C+. Do tego po ubiegłorocznych problemach ze zdrowiem w tym roku jest wyjątkowo silny (i na boulderach – letnia seria afrykańskich ekstremów i z liną – choćby La Capella w Siuranie). Amerykanin wybrał więc idealny moment do wyrównania porachunków z ubiegłorocznym projektem w Rocky Mountain National Park. Choć warunki miał zimowe…

Trochę śniegu napadało… Głaz, na którym biegnie „Box Therapy” (fot. James Lucas)

Linia Box Therapy prowadzi charakterystycznym pęknięciem. Przecina granitowy, przewieszający się na jakie 50 stopni głaz w Rocky Mountain National Park, niedaleko Box Lake. Kamień znajduje się poza głównymi drogami, trzeba się przespacerować jakieś 10 km od szlaku w Wild Basin. Odkrył go przed laty Tommy Caldwell i wytyczył na nim wówczas Spread Eagle V11. Woods zdecydował się dodać do niego niższy start. W sumie wyszło 18 solidnych przechwytów.

Daniel Woods o wspinaniu na Box Therapy:

Chwyty są całkiem małe i wymagają silnych palców. Jest też mało stopni, większość z nich to po prostu wcześniejsze chwyty.

Jak trudne są ruchy na Box Therapy?

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum