19 września 2018 10:19

Z Jaskini Mamutowej: Gosia Rudzińska prowadzi „Mechanikę pręta cienkiego” VI.6+/7

Niedawno Ola Rudzińska wywalczyła złoto w sprintach na Mistrzostwach Świata w Innsbrucku. Teraz fantastyczne wieści dochodzą z obozu siostry naszej medalistki, Gosi Rudzińskiej (KS Korona, KW Kotłownia, Evolv). Gosia zaszalała w Jaskini Mamutowej i poprowadziła Mechanikę pręta cienkiego VI.6+/7. Brawo!

Gosia na „Godoffie” (fot. Marcin Ciepielewski)

Mechanika pręta cienkiego to najtrudniejsza droga w dorobku Gosi, jest też najdłuższym projektem, z jakim mierzyła się do tej pory w skałach. Można powiedzieć, że paść musiała :).  Taki naturalny krok w mamutowym wspinaniu, bo przecież wcześniej przeszła tu trzy drogi VI.6 – zaczęła od Chomeiniego (2016), potem pokonała Czekając na Godoffa (2017), a w tym roku dołożyła jeszcze Hipertrofię treningową.

O pracy nad Mechaniką Gosia mówi tak:

Ciężko powiedzieć, ile tak naprawdę zajęła mi praca nad Mechaniką. To połączenie boulderu startowego z Hipertrofii z Pająkami. Jedyną częścią, jakiej nie znałam wcześniej, było przejście w dachu. Obie te drogi nie wydawały mi się bardzo trudne, więc gdzieś tam w głowie po zrobieniu ich pojawiła się myśl, że może w tym roku wstawię się w Mechanikę. Oczywiście szybko się okazało się, że połączenie wszystkiego w całość nie będzie już takie proste.

Składać wszystkie części „mechanicznej układanki” zaczęła pod koniec czerwca tego roku. I całkiem blisko była już jakiś miesiąc temu:

Zaliczyłam wtedy cztery próby, w których trzymałam jedną ręką klamy topowej albo spadłam z ruchu do niej. Potem pojechaliśmy na dwa tygodniowe wakacje i wiadomo jak to zazwyczaj jest z formą po dłuższym wyjeździe :). Chwilę zajęło mi powrócenie do dobrych prób, ale na szczęście w końcu udało się wszystko złożyć w całość.

Teraz pora na zasłużony odpoczynek od stropu podkrakowskiej jaskini i wizyty w innych rejonach. A jesienią? Jesienią powrót do źródeł, czyli wspinania bez liny.

Gratulujemy Gosi super przejścia. A przy okazji dodajmy, że w 2016 roku Mechanikę pręta cienkiego poprowadziła także Kinga Ociepka-Grzegulska.
Brunka
Info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum