27 września 2018 13:07

V Memoriał Iwony Buczek (29 września) transmitowany na żywo

Już w tę sobotę w Lubinie odbędzie się V edycja Memoriału Iwony Buczek we wspinaniu na trudność.  Zawody organizowane są przez Stowarzyszenie Miłośników Gór, a patronat honorowy nad memoriałem objął Polski Związek Alpinizmu. Celem Memoriału, obok rywalizacji sportowej, jest popularyzacja sportów górskich, szczególnie wśród młodzieży, dlatego rozgrywane są także w kategorii Dzieci.

Memoriał odbędzie się na sztucznym obiekcie wspinaczkowym „Kielich” w Lubinie, jednym z najwyższych w Europie. Drogi tradycyjnie przygotuje Marcin Wszołek.  Zawody mają charakter otwarty, towarzyski, bez strefy. Rozgrywane będą w trzech kategoriach: Kobiety, Mężczyźni i Dzieci. Przeprowadzona będzie także klasyfikacja najlepszych zawodników Gminy Lubin i Stowarzyszenia Miłośników Gór.
Imprezą towarzyszącą jest widowiskowy Meeting Highline’owy (przejście po 100 metrowej taśmie zawieszonej na wysokości 30. metrów. Na kibiców czekają także pokazy straży pożarnej, konkurencje sportowe, szkolenie z podstaw udzielania pierwszej pomocy itp.

Mamy nadzieję, że z wieloma z Was spotkamy się na Kielichu, aby sportową rywalizacją uczcić pamięć Iwony. Jeżeli jednak nie możecie do nas dojechać, to serdecznie zachęcamy do oglądania transmisji z zawodów, którą przeprowadzi Telewizja Regionalna w Lubinie dostępna poprzez sieci kablowe UPC, VECTRA, NETIA w całej Polsce.

Po raz pierwszy będziemy także relacjonować zawody na żywo na:

Zapraszamy!
Organizatorzy
Pod patronatem   • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum