10 września 2018 08:47

“The Smile” 8C w Rocklands – otwiera Giuliano Cameroni

W Rocklands działo się tego lata naprawdę sporo. Jeden po drugim padały problemy 8C, bo i afrykański rejon odwiedziło w ostatnich miesiącach wielu topowych boulderowców. Powstawały też nowe trudne linie. Jedną z nich zaproponował jeszcze w połowie sierpnia Giuliano Cameroni.

Giuliano Cameroni na “The Smile” 8C (fot. Oliver Krueger)

Szwajcar wytyczył w RPA boulder The Smile 8C. Tytułowy uśmiech „wyrzeźbiły” na ścianie kluczowe chwyty. Jak pisze Giuliano: „cruxowe chwyty tworzą coś na kształt emotikona, małe krawądki to usta, a dwa zaokrąglone oblaki to oczy”. Skała – jak to w Rocklands – jest przedniej jakości, a samą linię autor określił jako jeden ze swoich ulubionych problemów, do tego być może najtrudniejszy w kapowniku.

Już po otwarciu The Smile Cameroni zrobił także trzecie przejście Black Eagle w wersji SD 8C. Oryginalny problem to dzieło Freda Nicole’a z 2002 roku, tyle że przez lata na boulderze ubyło wiele chwytów i dopiero w tym sezonie nową, trudną sekwencję wymyślił i przeszedł Dave Graham, a niedługo później powtórzył Daniel Woods.

https://www.instagram.com/p/BnBnYq5jNS_/?taken-by=giuliano_cameroni

Jak dobrym wspinaczem jest Giuliano Cameroni świadczy lista jego najtrudniejszych boulderów. Do dwóch najnowszych przejść trzeba dodać jeszcze: The Big Island, The Story of Two WorldsDreamtime, Der mit dem Fels tanzt i Hazel Grace .

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum