5 września 2018 11:14

Paige Claassen rozwiązuje Algorytm (9a) na Discovery Wall

Paige Claassen popisała się wyjątkowym przejściem w The Fins (Idaho). Amerykanka pokonała Algorithm 9a. I zrobiła najprawdopodobniej dopiero pierwsze powtórzenie.

Paige Claassen na drodze „Algorithm” 9a (fot. Tara Kerzhner)

Algorithm firmuje swoim nazwiskiem świetny wspinacz Jonathan Siegrist. Drogę wrysował na Discovery Wall jeszcze w 2012 roku i już wtedy mówił, że to jedna z tych linii, z których jest najbardziej dumny. Algorytm biegnie delikatnie przewieszoną płytą, ma aż 40 metrów długości. Zapamiętać skomplikowaną sekwencję przechwytów (dominują małe dziurki i krawądki) i opanować pracę nóg to spore wyzwanie. Claassen ta sztuka się udała.

Jonathan Siegrist i jego Algorytm w The Fins. Drogi 9a w takich formacjach nie zdarzają się często :

Amerykanka poradziła sobie z Algorytmem stosunkowo szybko, pracowała nad drogą osiem dni. „To zdecydowanie mój ulubiony rodzaj wspinania” – napisała. To także jej najtrudniejsza droga, choć równie ciekawych przejść ma całe mnóstwo. W tym roku pokonała Necessary Evil 5.14c w Virgin River Gorge, cztery lata wcześniej pojechała do Smith Rock po historyczną Just Do It 5.14c. O swoich podróżach po świecie pisze od lat na swoim blogu.

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum