15 września 2018 09:09

Mina Leslie-Wujastyk odkrywa uroki wspinania we Flatanger

Choć trudno w to uwierzyć, niektórych wspinaczy nie ma teraz w Innsbrucku. Mina Leslie-Wujastyk na przykład odkrywała niedawno uroki Flatanger i, jak większość odwiedzających ten niesamowity rejon, jest pod ogromnym wrażeniem jaskini Hanshallaren. Z Norwegii Brytyjka przywiozła między innymi Nordic Plumber 8c. Mimo że wycena nie jest tą najwyższą osiąganą w obecnych czasach przez kobiety, to sama droga jest naprawdę imponująca – bardzo długa, bardzo atletyczna, do tego z cruxem na końcu.

Mina Leslie-Wujastyk we Flatanger (fot. Ethan Walker)

Nordic Plumber to linia pomysłu Ethana Pringle stanowiąca wariant do znanej Nordic Flower. Mina mówi o niej:

Nieprawdopodobna linia, długa na około 50 metrów – to była niezła przygoda. Niesamowite wspinanie 3D z mnóstwem ciekawych i różnorodnych ruchów. Nigdy czegoś podobnego nie próbowałam!

Mina jest jedną z najlepiej wspinających się kobiet na Wyspach, w 2014 roku poprowadziła w Raven Tor Meccę extension 8c Steve’a McClure’a z 1998 roku (autorem projektu był Mark Leach). To oczywiście przedłużenie słynnej drogi drogi Mecca 8b+ Martina Atkinsona. Rok później Brytyjka wspięła się na inny wyspiarski klasyk – Bat Route 8c w Malham Cove.

Już w sobotę 22 września Minę Leslie-Wujastyk będzie można spotkać w Lądku-Zdroju. Brytyjka będzie gościem XXIII Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady.

Sylwetkę Miny Leslie-Wujastyk przybliżaliśmy TUTAJ.

Brunka
źródło: ukclimbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum