13 września 2018 10:13

Michał Kajca otwiera tradową linię “Feel No Fear” VI.5

Michał Kajca pochwalił się nową, tradową linią w rejonie Kruczych Skał (Szklarska Poręba). 11 września poprowadził Feel No Fear VI.5.

“Feel No Fear” VI.5, Krucze Skały (fot. / topo Michał Kajca)

Feel No Fear to, jak zapewnia Michał, wyjątkowa droga jak na tradowe standardy, bo nie biegnie rysą, ale płytą. Mimo tego asekuracja na niej jest bardzo dobra. Co jeszcze? Brak ograniczników, zróżnicowany charakter wspinania i długość – linia ma ponad 20 metrów, a na deser 10-metrowe, nietrudne, ale czujne wyjście na wierzchołek. No i do tego jeszcze piękne miejsce.

Michał o charakterze nowego trada:

Dół i góra jest stosunkowo łatwa. Trudności znajdują się na środkowej płycie i wyjściowym przewieszonym kancie. Znajdziemy tam atletyczno-techniczne wspinanie, ale ostatecznie o trudności decyduje ciąg. Na trudność składa się 20 ruchowa sekwencja pomiędzy restami, z czego kilka ruchów jest naprawdę dzikich!

Początkowo rozważałem obicie tego projektu, ale gdy zdałem sobie sprawę, jak unikatowa jest ta linia w skali naszego kraju, zdecydowałem się atakować projekt z własną asekuracją.

“Od tego miejsca zaczyna się 20 ruchowy ciąg trudności” (fot. profil FB Michała Kajcy)

(fot. profil FB Michała Kajcy)

Na możliwość wytyczenia drogi na ścianie Michał zwrócił uwagę już kilka lat temu, ale dopiero teraz poczuł, że jest w stanie zaatakować projekt z dołem. Po wyczyszczeniu linii i dopracowaniu patentów, czwartego dnia zdecydował się na próbę, jak się okazało skuteczną:

Były walka i emocje, było także o włos od spektakularnego lotu z końca run-outu na kancie, po czym odcięty na limesie wyszedłem na restową półkę. Potem jeszcze tylko 10 metrów czujnego terenu do szczytu.

W tym miejscu chciałbym podziękować partnerom – Rutkowi i Krzakowi – za asekurację.

Gratulujemy przejścia, a sam Michał gorąco zachęca do powtórzeń! Kto spróbuje, nie będzie żałował…

Brunka
źródło: profil FB, info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum