16 września 2018 15:12

Janja Garnbret mistrzynią świata w kombinacji! Innsbruck 2018

W Innsbrucku rozegrano finał kombinacji. Historyczny, pierwszy mistrzowski tytuł we wspinaczkowym trójboju trafił do Słowenki Janji Garnbret.

Słowenka Janja Ganbret triumfuje w kombinacji (fot. wspinanie.pl)

Konkurencję trójboju olimpijskiego rozegrano na mistrzostwach swiata po raz pierwszy. Szóstka najlepszych zawodniczek konkurowała po kolei w czasówkach, boulderingu i prowadzeniu. Zgodnie z przewidywaniami wśród finalistek nie było zdeklarowanej biegaczki, co sprawiło, że we wszystkich konkurencjach mogliśmy kibicować prawdziwej walce wszystkich zawodników.

Po czasówkach na prowadzenie wyszła Sol Sa, biegnąc standard w czasie poniżej 10 sekund, wyraźnie sprawniej niż jej rywalki. Jednak Koreanka nie stała na straconej pozycji przed kolejnymi konkurencjami. Jest zawodniczką z czołówki boulderowej, a występów na prowadzenie też nie musi się wstydzić.

Jessica Pilz zalicza top w prowadzeniu i zapewnia sobie brązowy medal w kombinacji (fot. wspinanie.pl)

Udowodniła to w rundzie boulderowej, w której rzutem na taśmę wywalczyła drugą pozycję. W boulderingu zwyciężyła pewnie Janja Garnbret, jednak właśnie dzięki postawie Koreanki oraz ambitnej Jessici Pilz, by wywalczyć tytuł Słowenka musiała sprężyć się na prowadzeniu.

Wzruszona Koreanka Sol Sa – dzięki zwycięstwu w czasówkach i świetnemu wynikowi w boulderingu (2. miejsce) osiąga wspaniały sukces w kombinacji (fot. wspinanie.pl)

Niesamowita Słowenka tak uczyniła, pewnie skończyła drogę finałową. Kontrolowała czas – nie dała się po raz drugi wyprzedzić Pilz, tak jak to miało miejsce tydzień temu w konkurencji na trudność. Mistrzostwo w pełni zasłużone a pierwsze wrażenia z rozgrywek w formacie olimpijskim/trójboju/kombinacji są bardzo dobre.

Wywiad przeprowadzony przez wspinanie.pl z mistrzynią świata znajdziecie tutaj.

Mysza

Wyniki finałów kombinacji:

 1. Janja Garnbret SLO 5 pkt.
 2. Sol Sa KOR 12 pkt.
 3. Jessica Pilz AUT 24 pkt.
 4. Akiyo Noguchi JPN 54 pkt.
 5. Miho Nonaka JPN JPN 64 pkt.
 6. Petra Klinger SUI 75 pkt.

Wyniki naszych zawodniczek w kombinacji:

 1. Ola Rudzińska,
 2. Ania Brożek
 3. Ola Kałucka
 4. Patrycja Chudziak
 5. Natalia Kałucka
 6. Ida Kupś • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum