8 września 2018 21:32

Innsbruck 2018 – Jessica Pilz mistrzynią świata w prowadzeniu

Pierwszy finał wspinaczkowych Mistrzostw Świata w Innsbrucku za nami. A jako pierwsze odebrały medale zawodniczki w konkurencji prowadzenie. Ten najcenniejszy krążek w pięknym stylu wywalczyła Austriaczka Jessica Pilz. O złocie zadecydowały sekundy…

Jessica Pilz mistrzynią świata 2018 (fot. Moritz Liebhaber / FB Innsbruck 2018)

Nie osiem, a dziesięć kobiet walczyło dziś w Olympiahalle o tytuł mistrzyni świata 2018. Finał był świetnym, profesjonalnie zrealizowanym widowiskiem, nie zawiedli też kibice, fantastycznie reagujący na to, co działo się na scenie. Dziewczyny nie miały łatwego zadania, bo tego samego dnia rozgrywały także półfinały. Wspinały się po mocno przewieszonej ścianie, wysokiej na 15 metrów (oglądający mogli zobaczyć nawet jej wizualizację), a routesetterzy zafundowali im na wieczór bardzo atletyczne, dalekie przechwyty i zaskakującą, mocno koncepcyjną końcówkę.

Publiczność uwiodły zwłaszcza dwie damy, obu jako jedynym udało się skończyć drogę. O zwycięstwie zadecydował czas przejścia, 5[!] sekund szybciej do topowych klam doszła faworytka gospodarzy Jessica Pilz (decydująca okazała się wspomniana wyżej końcówka). Austriaczka już we wcześniejszych zawodach pucharowych w tym sezonie pokazała, jak mądrze potrafi odnaleźć się trudnych sekwencjach.

Dla Janji Garnbret tym razem „tylko” srebro, dwa lata temu w Paryżu to ona cieszyła się ze złotego medalu. Trzecia w Innsbrucku była Koreanka Jain Kim, która z kolei wygrała Mistrzostwa Świata w Gijón w roku 2014.

Finał kobiet:

 1. Jessica Pilz TOP
 2. Janja Garnbret TOP
 3. Jain Kim 34+
 4. Mei Kotake 33+
 5. Ashima Shiraishi 32
 6. Anak Verhoeven 31+
 7. Mia Krampl 31+
 8. Akiyo Noguchi 31+
 9. Hannah Schubert 31+
 10. Laura Rogora 24+

Pełne wyniki na stronie IFSC.

A już jutro w Innsbrucku półfinały i finały w prowadzeniu mężczyzn. Zapraszamy do oglądania relacji na żywo na specjalnej stronie wspinanie.pl!

Brunka
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  W pięknym stylu [4]
  Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "pięknego stylu" w którym…

  10-09-2018
  Dabla