3 września 2018 12:11

Grand Prix 14. Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem dla filmu “Mountain”

W Zakopanem zakończyły się wczoraj 14. Spotkania z Filmem Górskim. W ramach Spotkań odbył się Międzynarodowy Konkurs Filmowy. Główną nagrodą wyróżniono w tym roku film Mountain w reżyserii Jennifer Preedom.

Gala wręczenia nagród filmowych w Zakopanem (fot. FB Spotkań z Filmem Górskim)

Poniżej wszystkie nagrodzone filmy (spotkania.zakopane.pl):

Grand Prix 14. SPOTKAŃ Z FILMEM GÓRSKIM

  • GÓRA/MOUNTAIN, reż. Jennifer Peedom, Prod. Dogwoof, Australia 2017 – za wszechstronne spojrzenie na góry i stosunek człowieka do gór.

Nagroda dla Najlepszego Filmu Polskiego

  • DREAMLAND, reż. Stanisław Berbeka, Prod. YakYak, Polska 2018– za ujmującą w ludzkim wymiarze historię relacji rodzinnych wybitnego himalaisty.

Nagroda Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego za film najlepiej obrazujący więź człowieka z naturą

  • WŁADCY NIEBA/AIGLE ET GYPAETE. LES MAITRES DU CIEL, reż. Véronique, Anne i Erik Lapied, Prod. Lapied Film, Francja 2018.

Nagroda Burmistrza Miasta Zakopane za film najlepiej ukazujący ludzkie, kulturowe i artystyczne aspekty życia społeczności górskich

  • OSTATNI GÓRALE, reż. Filip Luft, Polska 2017

Nagroda Polskiego Związku Alpinizmu za najlepszy film ukazujący człowieka w ekstremalnych sytuacjach

  • MAGNETIC MOUNTAINS, Reż. Steve Wakeford, Francja 2017

Nagroda Publiczności: statuetka Drewniana Góra i nagroda rzeczowa

  • DREAMLAND, reż. Stanisław Berbeka, Prod. YakYak, Polska 2018

Nagroda Specjalna: MAMA, Reż. Wojtek Kozakiewicz, Polska 2017 – za szczególnie ciepłe spojrzenie na oryginalną postać łączącą życie rodzinne i sukces sportowy.

Nagroda Specjalna: VIACRUXIS, reż. Ignasi López Fàbregas, Hiszpania 2018 – za oryginalność, poczucie humoru, sympatyczny dystans i prześmiewcze spojrzenie na sukces.

Nagroda Specjalna: BONINGTON, reż. Brian Hall, Keith Partridge, Wielka Brytania 2017 – film odkrywa oryginalną osobowość bohatera, który konfrontuje się z poczuciem sukcesu i samotności.

Nagroda Młodzieżowego Jury: VIACRUXIS, reż. Ignasi López Fàbregas, Hiszpania 2018 – ta krótkometrażowa animacja w żartobliwy i niekonwencjonalny sposób ujmuje realia wypraw górskich. Urzekła nas oryginalna konwencja przedstawiona poprzez stylową, plastyczną formę animacji. Film finalizuje puenta uświadamiająca bohaterom, że nie liczy się wyczyn tylko przyjemność płynąca z przebywania w górach.

Galeria zdjęć z wręczenia nagród filmowych na uroczystej Gali w Zakopanem TUTAJ.

źródło: spotkania.zakopane.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum