2 września 2018 10:56

Elena Yarowa i Adrian Chmiała najlepsi w Zako Boulder Power 2018

Wczoraj rozstrzygnięto premierową rundę Pucharu Polski 2018 w boulderingu. A pierwszych tegorocznych zwycięzców wyłoniły zawody Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego (edycja nr. 13). W Zakopanem zwyciężyli Elena Yarowa i Adrian Chmiała

Zako Boulder Power 2018 (fot. ishootmusic.eu)

Nie udało się obronić tytułu z ubiegłego roku Gosi Rudzińskiej (tym razem o krok od finału, na 7. miejscu). Wśród 14 startujących dziewczyn najlepszym dorobkiem finałowym może pochwalić się Elena Yarowa, która jako jedyna topowała na trzech problemach. Elena wygrała Zako Boulder Power także dwa lata temu.

W męskiej stawce frekwencja była dużo wyższa, do zawodów przystąpiło 33 zawodników, a o wygranej zadecydowała liczba prób. Czterech finalistów pokonało po 2 przystawki (nr 1 i nr 4), w tym dwóch zaliczyło po 4 bonusy. Najmniej wstawek oddał na nich Adrian Chmiała, zwyciężając tym samym w Zakopanem drugi raz z rzędu.

Poniżej pierwsze szóstki Zako Boulder Power 2018, a pełne wyniki znajdziecie TUTAJ.