25 września 2018 12:21

Dwa razy “Hazel Grace” 8C – dla Hukkataivala i Moroniego

Dwa powtórzenia odnotował problem Hazel Grace 8C, otwarty latem ubiegłego roku przez 20-latka ze Szwajcarii, Giuliano Cameroniego. A przechwyty rozpracowali najpierw Fin Nalle Hukkataival, a potem Włoch Gabriele Moroni. Były to zarazem najprawdopodobniej dopiero pierwsze powtórzenia.

Nalle Hukkataival na “Hazel Grace” (fot. arch. N. Hukkataival)

O ile Nalle Hukkataival nie skomentował zaproponowanej przez Giuliano cyfry 8C (notabene ciekawe, kiedy pojawi się chętny do powtórzenia najtrudniejszej “boulderowej sekwencji” na świecie autorstwa Fina – Burden of Dreams 9A), o tyle Gabriele Moroni postawił przy Hazel Grace 8B+.

Hazel Grace na filmie:

Trzeba przyznać, że Włoch jest w tym roku niesamowicie skuteczny, jeszcze w sierpniu zrobił trzecie przejście Highlandera 8C Martina Kellera w Sustenpass, i tu także zdecydował się na niższą wycenę (8B+). Jak jest mocny pokazał też w Pucharze Świata, wygrywając swoje pierwsze pucharowe zawody (na ten sukces czekał wiele lat). Gorzej poszło mu na Mistrzostwach Świata, w Innsbrucku zajął 13. miejsce. Przy okazji przyznał, że zestaw półfinałowych problemów był tym razem nieco łatwiejszy niż zwykle, i zawodnicy nie mieli okazji zaprezentować w pełni swoich możliwości.

Brunka
źródło: Instagram, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum