7 września 2018 11:20

Desnivel o Polsce! Ukazał się monograficzny numer hiszpańskiego magazynu

386 numer renomowanego hiszpańskiego magazynu „Desnivel” został poświęcony polskiemu wspinaniu. Za jego sprawą czytelnicy w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej będą mieli okazję bliżej poznać nie tylko wspaniałą himalajską kartę, jaką zapisali polscy wspinacze, ale także wspinanie w Tatrach i skałach.

Desnivel nr 386, wrzesień 2018, edycja polska

Desnivel nr 386, wrzesień 2018, edycja polska

Edycja polska magazynu mogła się ukazać dzięki zaangażowaniu Iwony Zielińskiej pracującej w Instytucie Polskim w Madrycie. Iwona pisze:

Od wczoraj jest już w sprzedaży w całej Hiszpanii oraz w krajach Ameryki Łacińskiej, numer monograficzny o Polsce hiszpańskiego wydania magazynu specjalistycznego Desnivel. A w nim: historia polskiego himalaizmu zimowego, “polski syndrom”- artykuł autorstwa Wojtka Kurtyki, informacje o ciekawych miejscach wspinaczkowych w Polsce: Jura i Tatry. Najważniejsze festiwale górskie: Lądek Zdrój, Zakopane, Kraków. Wywiady*. Wspomnienie o Wandzie Rutkiewicz. Mnóstwo pięknych zdjęć.

Redakcja wspinanie.pl także pomogła w stworzeniu tego ważnego do popularyzacji polskiej kultury górskiej numeru. Zasięg (w krajach hiszpańskojęzycznych) wydawanego od 1981 roku „Desnivela” jest ogromny.

Magazyn można kupić na stronach Desnivela, także w wersji elektronicznej.

*m.in. z Piotrem Schabem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum