10 września 2018 09:00

29 września już po raz piąty odbędzie się Memoriał Iwony Buczek

29 września już po raz piąty na “Kielichu” w Lubinie odbędzie się Memoriał Iwony Buczek we wspinaniu na trudność. Zawody organizowane są przez Stowarzyszenie Miłośników Gór, a patronat honorowy nad memoriałem objął Polski Związek Alpinizmu.

Obiekt w Lublinie jest wyjątkowy. Stanisław Barabaś ze Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie:

Dawna, a właściwie niedoszła wieża ciśnień to jeden  z najwyższych w Europie sztucznych obiektów wspinaczkowych, ma aż 34 metry. W dodatku na wysokości dziewiętnastu metrów jest 15-metrowe przewieszenie tworzące charakterystyczny kształt i będące dodatkowym utrudnieniem dla wspinaczy.

W Lubinie kolejny raz będzie można podziwiać umiejętności znakomitych wspinaczy, ale będą także osoby dopiero rozpoczynające przygodę z tą dyscypliną sportu. W ubiegłym roku najmłodsza zawodniczka miała zaledwie 7 lat. Drogi na Kielichu tradycyjnie przygotuje znakomity routesetter Marcin Wszołek. Zawody mają charakter otwarty, towarzyski, bez strefy.  Rozgrywane będą w trzech kategoriach: Kobiety, Mężczyźni i Dzieci. Przeprowadzona będzie także klasyfikacja najlepszych zawodników Gminy Lubin i Stowarzyszenia Miłośników Gór.

Kielich w Lubinie

Na zwycięzców czeka pula nagród o wysokości ponad 5 tysięcy złotych i atrakcyjne nagrody rzeczowe (także rozlosowywane wśród wszystkich uczestników.

Podczas zawodów przeprowadzony zostanie również Meeting Highline’owy. Śmiałkowie będą próbowali przejść po wąskiej taśmie o długości ok. 105 metrów rozwieszonej pomiędzy Kielichem i jednym z pobliskich wieżowców mieszkalnych, na wysokości ok 30 metrów. W ubiegłym roku udało się to tylko Kubie Morawskiemu.

Dużo atrakcji czeka kibiców. Konkurencje sportowe, możliwość lotu paralotnią, pokaz umiejętności sekcji wysokościowej ratowników KGHM Polska Miedź SA. O/ Jednostka Ratownictwa Górniczo-Hutniczego to niektóre z nich.

Więcej informacji o memoriale znajdziecie na stronie kielich.lubin.pl lub profilu FB/MemorialIwonyBuczek.

V MEMORIAŁ IWONY BUCZEK WE WSPINANIU NA TRUDNOŚĆ regulamin.

Informacja prasowa

Pod patronatem

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum