1 sierpnia 2018 11:10

Stefan Madej pokonuje klasyk Rodellaru “Pata Negra” 8c/c+

Sefan Madej (UKA, Evolv, Alpin Sklep) poprowadził Pata Negrę 8c/c+, klasyk Rodellaru. Dla Stefana droga nemezis, o której marzył przez ostatnie lata.

Stefan Madej na “Pata Negra”, Rodellar (fot. Piotrek Deska / DH Climbing)

Pata Negra to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dróg w Rodellarze. Wielu wspinaczy, pojawiających się w sektorze Las Ventanas, przychodzi właśnie na nią. Ponad 30 metrów pompującego, solidnie przewieszonego terenu kiedyś Stefana onieśmielało, droga wydawała się poza zasięgiem. Tym bardziej, że w międzyczasie urwało się kilka chwytów. Wojtek Pełka, który poprowadził Pata Negrę w ubiegłym sezonie, pisał: „Mocne 8c/c+, po zmianach na pierwszym boulderze i w środkowej części”.

Tymczasem Stefan na swoim profilu:

W 34 stopniach, po 6 próbach i większej walce mentalnej aniżeli fizycznej udało mi się zrobić wszystkie 71 ruchów w ciągu i sięgnąć łańcucha. Nie ma słów, które oddałyby to, jak się czułem zaraz po przejściu. Ale myślę, że to potężna mieszanka szczęścia, ulgi i wielu innych pozytywnych emocji.

Na “Pata Negra”, Rodellar (fot. Piotrek Deska / DH Climbing)

Pata Negra ma długą listę powtórzeń, ale te najbardziej znane to przejścia onsajtowe. Jako pierwszy bez znajomości na Pata Negrę wspiął się w 2005 roku Tomáš Mrázek. Rok później sukces Czecha powtórzył baskijski mistrz onsajtu Patxi Usobiaga, a w 2007 Yuji Hirayama.

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum