10 sierpnia 2018 07:27

„Podrygi dziadygi” na Grodzisku Chłopskim… Czyli coś nowego ze Smolenia

Na Grodzisku Chłopskim na Smoleniu coraz ciekawiej. Na początku lipca pisaliśmy o reaktywacji tego rejonu, w którym przez całe lata można było wspinać się po zaledwie trzech ubezpieczonych drogach (a i tak z rzadka ktoś tam zaglądał). A tu proszę, w tym sezonie pojawiło się już kilka nowości i wciąż powstają kolejne. Kompleksowo do Grodziska postanowił podejść Waldemar Podhajny.

Na „Podrygach dziadygi”, Grodzisko Chłopskie (fot. arch. W. Podhajny)

Najnowsze doniesienia ze Smolenia to dwie linie. Ta łatwiejsza nazywa się Roboty polowe VI.3+ (5R+ST) i została poprowadzona na lewo od Agroturystyki VI.2. Obie drogi mają wspólny start i stanowisko.

Druga letnia nowość to już dużo trudniejsze Podrygi dziadygi VI.5/5+ (7R+ST), będące prostowaniem drogi Chłopek roztropek VI.3+ (innej tegorocznej nowości). Waldek podpowiada, jak biegnie droga:

Startujemy wymagającą płytką z małymi krawądkami, aby po wykonaniu  loteryjnej banieczki dostać się do charakterystycznej obłej wargi , gdzie przecinamy Chłopka Roztropka . Następnie w górę pompującym terenem dochodzimy do górnego kruksa, gdzie z obłej krawądki na lewą rękę musimy zainicjować drugą loteryjną banieczkę tym razem do turbo klamy i dalej już nietrudno na wierzchołek.

Środki na obicie dróg pochodzą z funduszy IŚW „Nasze Skały”.

Grodzisko Chłopskie znajduje się nad Biśnikiem na Smoleniu. To dobry wybór na upały, bo  skała stoi w lesie, a jej ściany mają północną wystawę.

Cdn…

Brunka
Info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum