9 sierpnia 2018 18:25

Natalia Kałucka mistrzynią świata!

Niesamowite emocje i dużo radości zawdzięczamy siostrom Kałuckim. W Moskwie Natalia Kałucka wywalczyła tytuł mistrzyni świata juniorów (w kategorii Junior A), a jej siostra Ola brązowy medal.

Natalia Kałucka po finałowym biegu

Wydawało się, że złoto przypadnie dzisiaj Oli. Biegała w Moskwie rewelacyjnie, tak jak przystało na mistrzynię. Polka broniła przecież tytułu, który dzierżyła od roku, od Mistrzostw Świata w Innsbrucku. Dodatkowo Ola w tym roku zadebiutowała w seniorskim Pucharze Świata. Był to debiut niezwykle udany, 16-latka na ostatnich zawodach w Arco zajęła 4. miejsce.

Do końcowej walki o medale przystąpiły: Daria Potapowa, Kamila Kuszajewa, Natalia i Ola Kałuckie

Do końcowej walki o medale przystąpiły: Daria Potapowa, Kamila Kuszajewa, Natalia i Ola Kałuckie

W kwalifikacjach Ola wykręciła najlepszy czas. Dyspozycję potwierdziła w finałach, nie dając szans innym rywalkom, aż… trafiła na siostrę bliźniaczkę.

Tej do biegu półfinałowego nie szło gładko, ale obecna juniorska mistrzyni Europy walczyła skutecznie, pokonując kolejne rywalki. W półfinale pomogło je poślizgnięcie się Oli. W finale pokonała Rosjankę Kamilę Kuszajewą i odebrała tytuł siostrze..

Oli na pocieszenie pozostała walka o brąz, prawdziwej radości po zwycięstwie widać nie było

Jak wygląda forma boulderowa Natalii i Oli, przekonamy się w najbliższych dniach. Ten test będzie bardzo istotny, zwłaszcza dla Oli w kontekście jej najważniejszego wyzwania w karierze, czyli startu w Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Buenos Aires. Tam będzie walczyć w kombinacji. Forma biegowa jest, przydałaby się też boulderowa.

W czasówkach wystartowała także Maja Rudka. Zajęła 29 miejsce. Liczymy na jej dobry start właśnie w boulderingu.

W rywalizacji męskiej walczył Miłosz Bujak. Przegrał o włos swój pierwszy finałowy bieg. Ale ostatecznie zajął dobrą, 9. lokatę. Całe zawody wygrał Rosjanin Almaz Nagajew.

Wyniki na specjalnej stronie wspinanie.pl.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Gratulacje! [5]
    Gratuluje wyniku! Wstyd, ze musze z za oceanu wysylac gratulacje,…

    11-08-2018
    jerrygwizdek