30 sierpnia 2018 16:14

Już jutro startuje 13. Zako Boulder Power – listy startowe

W Zakopanem rozpoczęły się dziś 14. Spotkania z Filmem Górskim. Aż już jutro 31 sierpnia stały punkt programu, czyli 13. Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego, w randze Pucharu Polski. To zarazem pierwsze pucharowe starcie seniorów i młodzieżowców w tym sezonie na boulderach.

Na stronie PZA pojawiły się listy startowe:

Prognozy na najbliższy weekend zapowiadają się niezbyt optymistyczne, ale liczymy, że słońce zaświeci nad festiwalowym miasteczkiem (Górna Rówień Krupowa) i zawodnicy powalczą o punkty w dobrych warunkach. Kwalifikacje kobiet rozpoczną się w piątek o godzinie 10.30, a o 14.30 ich miejsce zajmą panowie. Sobota to półfinały (od 10.00 do 15.00) i finały (od 17.30 do 19.30).

Wzorem ubiegłego roku bouldery nakręci ekipa w składzie: Łukasz Smagała, Piotr Suder i Tadeusz Sługocki. A tytułów z ubiegłego roku bronić będą Małgorzata Rudzińska i Adrian Chmiała.

Organizatorzy postanowili zatroszczyć się też o najmłodszych i nieco starszych amatorów boulderingu. Do nich należeć będzie niedziela 2 września, wtedy premierę będą mieć Zako Boulder Power Kids i Zako Boulder Power Family. Wszystko co warto wiedzieć o zawodach znajdziecie TUTAJ.

Sprawdzajcie też, co ciekawego dzieje się na zakopiańskich Spotkaniach – szczegółowy program na stronie spotkania.zakopane.pl.

Brunka
źródło: spotkania.zakopane.pl, PZA

Pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum