13 sierpnia 2018 08:27

Ciąg dalszy juniorskich Mistrzostw Świata w Moskwie – boulderowanie i bieganie

Juniorzy i Juniorzy A mają już za sobą rywalizację boulderową. W czołówce zabrakło Polaków. Wczoraj przyznano także medale Juniorom w konkurencji na czas. Z kolei dziś swoje decydujące rundy na boulderach rozegrają najmłodsi.

Mistrzostwa Świata Juniorów Moskwa 2018 (fot. The Circuit Climbing)

W rywalizacji juniorów jedyną naszą zawodniczką w stawce była Ida Kupś, której udało się wywalczyć miejsce w półfinale, ostatecznie była 17. Wygrali Brytyjka Hanah Slaney i Japończyk Meihi Narasaki.

W grupie Juniorów A także nie było „polskich” finałów. Nasi juniorzy zajęli kolejno miejsca: Maja Rudka – 35., nasze medalistki w biegach Aleksandra Kałucka i Natalia Kałucka – ex aequo 45., Miłosz Bujak – 55. Zwyciężyli Włoszka Laura Rogora i Francuz Sam Avezou.

Wczoraj biegali również sprinterzy, tym razem w Moskwie ścigała się najstarsza grupa wiekowa. Wśród dziewczyn absolutny prym Rosjanek – trzy zawodniczki z tego kraju na podium, na czele z najszybszą Jekateriną Baraszczuk (8.12). Zdobywająca sprinterskie szlify Ida Kupś zajęła 24. pozycję (12.73). Wśród biegaczy najlepszy czas uzyskał Włoch Gian Luca Zodda (7.69).