17 sierpnia 2018 10:52

Dziewczyny ostro boulderują w Rocklands – Faus, Wurm i Dufraisse

Kilka niezłych przejść padło ostatnio w Rocklands w wykonaniu dziewczyn. Napiszemy o trzech, takich z poziomu 8B – a z sukcesami w RPA wspinały się ostatnio Amerykanka Isabelle Faus, Niemka Juliane Wurm i Francuzka Alizée Dufraisse.

Isabelle Faus (fot. Chad Greedy)

Największy boulderowy dorobek z trójki pań ma zdecydowanie Isabelle Faus. Amerykanka, ze swoją rodaczką Alex Puccio, robi najwięcej trudnych przystawek (choć te wycenione 8C należą do kogo innego*). Teraz wzbogaciła konto o jeszcze jedno 8B – Quintessential. W sumie ma, bagatela, 17 problemów 8B, w tym dwa z plusem.

Druga z pań to z kolei utytułowana zawodniczka. Przed kilku laty Juliane Wurm zdecydowała się wycofać z panelowych rozgrywek, ale wcześniej zdążyła zdobyć między innymi dwa złote medale – na Mistrzostw Świata w Monachium w 2014 i Mistrzostwach Europy w Innsbrucku w 2015. Ostatnie przejścia Niemki w RPA, w tym to najtrudniejsze Fragile Steps 8B (8A+), nabierają szczególnej wagi, jeśli spojrzeć na to, z jakimi paskudnymi kontuzjami Niemka męczyła się w ubiegłym roku (najpierw złamana kostka, a potem ręka).

Juliane Wurm na “Fragile Steps” (fot. arch. J. Wurm)

Wreszcie trzecia z bohaterek, Alizée Dufraisse. Dotąd z dużo większym dorobkiem skalnym niż boulderowym (Francuzka poprowadziła między innymi dziewiątkowe drogi w Siuranie, La Reina Mora 8c+/9a i Estado critico 9a). Tymczasem właśnie w Rocklands postanowiła rozpocząć przygodę z trudniejszymi przechwytami bez liny, a na początek wybrała The Arch 8B (8A+).

Francuzka na “The Arch” (fot. arch. A. Dufraisse)

* Wspomniane rekordowe bouldery 8C należą do Ashimy Shiraishi i Katrin Lehmann.

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum