8 sierpnia 2018 10:25

Wyśmienite przejście Daniela Junga – Niemiec powtarza tradowy ekstrem “The Recovery Drink”

Piękne i bardzo trudne przejście tradowe padło w Norwegii. W rejonie Jossingfjord Niemiec Daniel Jung powtórzył jako pierwszy The Recovery Drink Nicolasa Favresse.

Daniel Jung na “The Recovery Drink” (fot. Fred Moix)

Daniel Jung:

The Recovery Drink zrobiony!! Co za piękna droga, co za wyzwanie! Jestem niesamowicie szczęśliwy, że udało mi się wreszcie przejść tę drogę mojego ostatniego dnia pobytu tutaj.

Trzeba dodać, że Jung pracował nad drogą już w ubiegłych latach. Był w Norwegii z  braćmi Favresse, kiedy odkrywali futurystycznie wyglądający projekt w Jossingfjord.

Belgijski The Recovery Drink na Profile Wall to ponad 30-metrowa, przewieszona linia, którą wyznacza systemem cienkich rys. Jak dużemu tradowemu wyzwaniu musiał sprostać Nico Favresse, świadczą jego słowa po nieudanych próbach jeszcze w 2012 roku:

(…) Spędziliśmy resztę tripu na niekończących się próbach, ucząc się jak rozwiązać każdy ruch i poskładać naprawdę unikalne sekwencje klinowania palców w wąskich rysach, skręcania nóg i przestrzałów po listewkach. Po trzech tygodniach prób i walki z pogodą nasze palce były kompletnie zniszczone – byliśmy zmuszeni odpuścić.

Ostatecznie Farvresse przeszedł drogę w sezonie 2013. Nie było jednoznacznej deklaracji na temat wyceny, za to były słowa o najtrudniejszej rysowej linii, jaką kiedykolwiek prowadził. Belg ocenił, że jest trudniejsza od kanadyjskiego klasyka Cobra Crack, którą przeszedł w 2008 roku. Można więc domniemywać, że to jedna z najbardziej wymagających tego typu formacji na świecie, może nawet sięgająca trudnościami 8c+. Potwierdzają to zresztą wspinacze, którzy próbowali swoich sił na drodze.

Przejście Daniela Junga jest nie tylko pierwszym powtórzeniem The Recovery Drink, ale Niemiec poprawił też styl przejścia Favresse, zakładając komplet kości od dołu. Tymczasem Belg co prawda osadził większość przelotów na prowadzeniu, ale zostawił kilka kostek w łatwiejszych miejscach, żeby po każdej próbie łatwiej było mu czyścić przewieszone partie.

Brunka
źródło: Instagram, rockandice.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum