27 sierpnia 2018 08:35

Rocklands nie tylko pod dyktando Woodsa. W akcji Daisuke Ichimiya

Rocklands nie tylko pod dyktando Daniela Woodsa. Jeśli bouldering najwyższej próby to także Japończycy. Daisuke Ichimiya powtórzył w pierwszej połowie sierpnia The Finnish Line 8C.

Daisuke Ichimiya na “The Finnish Line” 8C (fot. Chikara Ishizuka)

The Finnish Line to linia przedniej urody, a otworzył ją w ubiegłym roku specjalista od wynajdywania takich skalnych perełek Nalle Hukkataival. Nic więc dziwnego, że pod problemem ustawiają się najlepsi w boulderowym fachu. W końcu to zdaniem Fina problem pretendujący do największych wyzwań w rejonie, co zresztą potwierdzają powtarzający.

Przed Daisuke, także w tym roku, na The Finnish Line wspięli się Shawn Raboutou i wspomniany na początku Daniel Woods. Pierwsze powtórzenie, z ubiegłego sezonu, należy do Alexa Megosa.

Poniżej Japończyk podczas przejścia Miss Rocklands:

https://www.instagram.com/p/Bm1xFpkjJlo/?hl=pl&taken-by=daisukeichimiya

Linia Hukkataivala to jedno z najlepszych przejść Daisuke poza jego rodzinnym krajem.  W ubiegłym roku powtórzył Creature from the Black Lagoon 8C+ Daniela Woodsa w Chaos Canyon (Rocky Mountain National Park). Zrobił to jako trzeci, przed nim byli Dave Graham i James Webb. Natomiast w samej Japonii Ichimiya wspiął się między innymi na:  Shambala (2014), Vanitas (2016) i Horizon (2017) i Gekirin  (2018) – wszystkie 8C.

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum