18 sierpnia 2018 00:45

“Biuletyn WEGA” nr 9/2018

Ukazał się dziewiąty numer „Biuletynu WEGA”, tworzonego przez Małgorzatę i Jana Kiełkowskich. Znajdziemy w nim m.in. rocznicowe materiały dotyczące pierwszego wejścia na Gasherbrum I oraz pierwszego przejścia słynnego The Nose.

„Biuletyn WEGA” nr 9/2018

W tekście od redakcji czytamy:

W numerze, tradycyjnie już, przypominamy kilka rocznic, jak na przykład ta, bardzo szacowna, pierwszego wejścia na Lodowy Szczyt. Wspominamy również pierwsze wejście na Gasherbrum I z okazji jego 60 rocznicy oraz wybitną drogę The Nose na El Capitanie z tego samego powodu. Czytelników zainteresowanych tematyką tatrzańską na pewno ucieszy kolejny artykuł Tomasza Boruckiego; tym razem będzie o „zobrazowaniu Tatr na dwóch osiemnastowiecznych mapach”. Piotr Paćkowski napisał o Johnie Harlinie II, legendarnym alpiniście, który „stał się symbolem całego pokolenia”, a Krzysztof Baran o „Taterniczku”. W Suplemencie, jak zwykle, przedstawiamy kolejnych Wegantów i zamieszczamy kilka uzupełnień haseł opublikowanych w tomach VI i VII WEGA. W dziale kolekcji jest o Śląsku.

Biuletyn ukazuje się w formacie PDF i można pobrać go tutaj: „Biuletyn WEGA” nr 9/2018. Tradycyjnie nieregularnik uzupełnia bonus. Przy tym numerze jest nim: „Tatrzańskie książki i broszury. Bibliografia Tatr, cz. 2” (Jan Kiełkowski 1999).
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum