3 sierpnia 2018 07:55

“Biuletyn WEGA” nr 8/2018

Ukazał się ósmy numer „Biuletynu WEGA”, tworzonego przez Małgorzatę i Jana Kiełkowskich. Znajdziemy w nim m.in. opis polskich sukcesów alpinistyczno-eksploracyjnych w Andach, osiągniętych w 1937 roku przez uczestników drugiej polskiej wyprawy andyjskiej czy materiały o przejściu direttissimy północnej ściany Eigeru (1966).

“Biuletyn WEGA” nr 7/2018

“Biuletyn WEGA” nr 7/2018

W tekście od redakcji czytamy:

W tym numerze przypominamy polskie sukcesy alpinistyczno-eksploracyjne w Andach, osiągnięte w 1937 roku przez uczestników drugiej polskiej wyprawy andyjskiej; Stanisław Pisarek przekazał nam trochę informacji o swoich wyprawach na Nevado Ojos del Salado, które zorganizował dla jej uczczenia w ramach projektu powtarzania przedwojennych wyjazdów Polaków. Udostępnił także zdjęcia. Dalej piszemy o direttissimie północnej ściany Eigeru, poprowadzonej w 1966 roku, a przy tej okazji w dziale kulturalnym z artykułu Piotra Paćkowskiego dowiemy się, jak Clint Eastwood realizował film sensacyjny Eiger Sanction. Marek Maluda opowiada o polskich książkach alpinistycznych wydanych w językach obcych; Jan Kiełkowski przypomina pierwsze przejście Wielkiego Zacięcia i zamieszcza kilka osobistych wspomnień z prowadzenia tej wielkiej tatrzańskiej drogi.

Biuletyn ukazuje się w formacie PDF i można pobrać go tutaj: “Biuletyn WEGA” nr 8/2018. Tradycyjnie nieregularnik uzupełnia bonus. Przy tym numerze jest nim: “Tatrzańskie przewodniki. Bibliografia Tatr, cz. 1”, Jan Kiełkowski 1997.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum