14 sierpnia 2018 15:41

Barbara Zangerl i Jacopo Larcher na północnej ścianie Eigeru

Barbara Zangerl i Jacopo Larcher lubią zmieniać miejsca i próbować sił w różnego rodzaju wspinaniu. Wychodzi im to zresztą świetnie. Jeszcze niedawno walczyli z głośnym kanadyjskim tradem The Path 5.14R w Lake Louis (oboje z powodzeniem), a niedługo potem wspięli się na jeden z klasyków Eigeru.

Jacopo Larcher i Barbara Zangerl (fot. J. Larcher)

Barbara Zangerl i Jacopo Larcher pokonali Magic Mushroom 7c+ (20 wyciągów, 600 m), linię biegnącą na legendarnej, północnej ścianie Eigeru, na prawo od znanej drogi Paciencia 8a. Wśród kobiet na słynnym „grzybie” stanęła przed Barbarą najprawdopodobniej jedynie Sasha DiGiulian. Amerykanka przeszła klasycznie drogę w 2015 roku, w zespole z Carlo Traversim.

Barbara Zangerl na pn. ścianie Eigeru (fot. FB B. Zangerl)

Magic Mushroom wytyczyli w 2007 roku Szwajcarzy Christoph Hainz i Roger Schali, a uklasycznili dwa lata później Stephan Siegrist, Ralph Weber i Thomas Theurillat. Po skończeniu drogi cała trojka oddała skok B.A.S.E.

A poniżej zgrany zespół Zangerl-Larcher na Magic Mushroom, ale tym razem w amerykańskiej scenerii . Jedną z najbardziej wymagających dróg na El Capitan w Yosemite Barbara i Jacopo pokonali klasycznie w 2017 roku:

Brunka
źródło: FB B. Zangerl

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum