22 sierpnia 2018 23:09

Andrzej Bargiel gościem Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem

Za tydzień spotkamy się w Zakopanem! Chcemy podzielić się z Wami ostatnią informacją i finalnym programem tegorocznej edycji SzFG. Gościem festiwalu będzie Andrzej Bargiel – to pierwsze spotkanie Jędrka z ludźmi gór! Wszystko co pierwsze, jest najpiękniejsze – podobnie jak zdobycie K2 i zjazd na nartach – wyczyn, którego dokonał nasz bohater!

Andrzej Bargiel, pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z ośmiotysięczników K2 i Broad Peak, będzie gościem 14. Spotkań z Filmem Górskim.

Andrzej to autor bez wątpienia jednego z najważniejszych górskich wyczynów tego roku. 22 lipca zdobył szczyt K2, a następnie bez zdejmowania nart zjechał z niego do bazy. Był pierwszym człowiekiem na świecie, który tego dokonał. Z kolei trzy lata wcześniej podobnego wyczynu (także jako pierwszy człowiek w historii) dokonał zjeżdżając z Broad Peaka.

Bargiel jest skialpinistą, biegaczem górskim i himalaistą. Jest także ratownikiem TOPR, był uczestnikiem projektu Polski Himalaizm Zimowy. Na koncie ma także rekord w zdobyciu tytułu Śnieżnej Pantery (pięć siedmiotysięczników znajdujących się na terenie byłego ZSRR) oraz liczne rekordy w tempie zdobywania ośmiotysięczników.

14. Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach od 30 sierpnia do 2 września w Zakopanem. W ramach festiwalu poza filmami pokazywanymi w kinie Sokół można będzie spotkać się z wybitnymi wspinaczami, alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, filmowcami oraz autorami książek. Odbędą się także zawody biegowe – Bieg Przedni, spotkania z blogerami – BloGórsfera, a także Akademia Górska w ramach której zorganizowane zostaną warsztaty wspinaczki, pierwszej pomocy, nawigacji, biegania i wiele innych.

Organizatorzy SzFG

Więcej informacji znajdziecie na stronie Spotkań oraz profilu Facebook.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum