23 sierpnia 2018 10:15

1 września startuje w Tatrach Bieg Przedni

W ramach Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem odbędzie się Bieg Przedni. Propozycja jest skierowana do wszystkich uczestników festiwalu, ale także do biegaczy górskich, w tym również początkujących, którzy chcieliby spróbować swoich sił w bieganiu po Tatrach.

Widokowa trasa, o długości 15 km o niezbyt dużym stopniu trudności, biec będzie z Zakopanego do Kościeliska. Start zlokalizowany jest w miasteczku festiwalowym na terenie Równi Krupowej, a meta w Kościelisku na Stadionie Biathlonowym w Kirach.

Nazwa biegu jest nieprzypadkowa, bowiem zmierzającym w stronę mety towarzyszyć będzie panorama Tatr Zachodnich z Kominiarskim Wierchem na czele. Ten charakterystyczny szczyt, niedostępny dla turystów od końca 1988, jest miejscem gniazdowania jednego z najbardziej majestatycznych ptaków – orła przedniego. Piękny symbol Tatr, siły i wolności jest też inspiracją dla naszej imprezy. Zależy nam, aby impreza sportowa służyła czemuś więcej niż tylko rywalizacji. Chcemy pokazać Tatry z perspektywy mniej oczywistej, zwrócić uwagę na ich piękno, zwrócić się w stronę świadomej turystyki, przywołując historię orła przedniego…

Bieg odbędzie się 1 września (sobota) o godzinie 10.00. Długość trasy to wspomniane powyżej  15 km, łączne przewyższenie wynosi około 560 me. Trasa zawodów prowadzi leśnymi ścieżkami oraz po asfalcie. Limit czasowy na mecie na stadionie biathlonowym w Kościelisku wynosić będzie 2,5 godziny.

Uroczystość wręczenia nagród i podsumowanie biegu odbędzie się o godzinie 14.00 na Górnej Równi Krupowej. Organizator przewidział nagrody rzeczowe dla 3 najlepszych zawodników w kategorii open damskiej i męskiej. W poszczególnych kategoriach wiekowych 3 najlepszych zawodników otrzyma pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe.

W ramach opłaty startowej za Bieg Przedni Organizator zapewnia między innymi:

 • opaskę sportową marki Attiq
 • pamiątkowy medal
 • numer startowy
 • zabezpieczenie medyczne imprezy
 • nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników w kategorii Open
 • elektroniczny pomiar czasu
 • dostęp do bufetu z napojami i jedzeniem w okolicach połowy trasy
 • posiłek regeneracyjny na terenie miasteczka festiwalowego
 • worek na depozyt (depozyt pozostawiony w miejscu start/meta)
 • powrót busem z mety w Kościelisku do Zakopanego

Opłata startowa do końca sierpnia wynosi 90 PLN, w dniu zawodów 100 PLN. Warto dodać, że organizator przewidział specjalną propozycję dla osób zainteresowanych zarówno biegiem, jak i festiwalem. Karnet na wszystkie dni festiwalowe wraz z możliwością udziału w biegu kosztuje 150 PLN.

Więcej o biegu na: spotkania.zakopane.pl/bieg-przedni.

Link do zapis: https://www.bgtimesport.pl/zawody/zgloszenie/id/323/bieg_id/37

Informacja organizatora
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum