24 lipca 2018 17:51

Ukazała się „Revelations” Jerry’ego Moffatta

Właśnie ukazało się polskie tłumaczenie książki Revelations” Jerry’ego Moffatta, legendy wspinaczki skalnej. Postaci niepokornej, ambitnej, zawodnika i mistrza skały lat 80.

Revelations (Jerry Moffatt)

Revelations (Jerry Moffatt)

Jerry Moffatt w wieku 17 lat, po latach niepowodzeń w szkole, wybrał własny sposób na życie. Stawiając wszystko na jedną kartę, dopiął swego – zapisał się na kartach historii wspinaczki nie tylko brytyjskiej, ale też światowej.

Książka Jerry’ego pt.: Revelations, której tytuł wprost nawiązuje do słynnej wśród wspinaczy drogi Revelations (8a+) w Raven Tor, opowiada o robieniu „cyfry”, wygrywaniu zawodów, pracy nad sobą, podnoszeniu poprzeczki i łamaniu zasad grawitacji. O ambicji i spełnianiu marzeń. O trudnych początkach, z kredą krawiecką zamiast magnezji. O skórze spalonej słońcem i białych podkolanówkach z… koniecznie dwoma paskami. O sukcesach. I wreszcie o schodzeniu ze sceny. Przeczytacie w niej też o treningu, diecie i systematycznej pracy nad tym, by zostać najlepszym wspinaczem w historii.

Książka w 2009 roku otrzymała nagrodę główną na Banff Mountain Book Festival i znalazła się wśród finalistów Boardman Tasker Prize for Mountain Literature.

Książka jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Rewelacja [10]
    Kilka lat opoznienia, juz zdazylem zapomniec ze przeczytalem. Chyba sie…

    24-07-2018
    rocko