Puchar Świata 2018 – z Villars do Chamonix (12-13 lipca)

Puchar Świata 2018 w prowadzeniu ruszył na dobre. Po Villars wspinacze przenoszą się do Chamonix. I podobnie jak w Szwajcarii także tu będziemy mieć podwójną dawkę zawodów, bo poza „prowadzącymi” piątą rundę sezonu rozegrają sprinterzy.

Chamonix 2017 (fot. Eddie Fowke / IFSC)

Na podbój Chamonix ruszą w zasadzie wszyscy, którzy walczyli kilka dni temu w Villars. Pojawi się też Ramonet, który już jakiś czas temu zapowiadał więcej wspinania w skałach niż na zawodach, a jednak nie może rozstać się na dobre z panelową rywalizacją. I chyba dobrze :). Hiszpan nie startował w Villars prawdopodobnie z powodu problemów z kolanem, jakich nabawił się podczas krajowych rozgrywek.

W Alpy Francuskie wybierają się także Polacy i to w większym składzie niż do Villars. W konkurencji prowadzenie do eliminacji przystąpią: Szymon Pęcikiewicz, Maciek Dobrzański, Maja Rudka, Ida Kupś, Aleksandra i Natalia Kałuckie. W biegach dołączą do nich Aleksandra Rudzińska, Anna Brożek (najszybsza z naszej ekipy w Villars – 5. miejsce), Patrycja Chudziak i Marcin Dzieński.

Routesetterom szefował będzie w Chamonix Marcin Wszołek.

Czy sukces w pierwszej edycji powtórzą w Chamonix Janja Garnbret i Jakob Schubert, przekonamy się już w najbliższy piątek. Dzień wcześniej finały rozegrają sprinterzy. Poniżej plan relacji na żywo:

Czwartek, 12 lipca
20.30 – finały na czas

Piątek, 13 lipca
10.30-12.30 – półfinały w prowadzeniu
20.30-22.30 – finały

Zapraszamy do śledzenia transmisji live na wspinanie.pl.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum