24 lipca 2018 10:13

Podwójne przejście trada „The Path” 5.14R – Barbara Zangerl i Jacopo Larcher

W Lake Louis w Kanadzie padło podwójne przejście głośnego trada The Path  5.14R, a zrobili je Barbara Zangerl i Jacopo Larcher.

Klasowa droga w przepięknym miejscu, Barbara Zangerl na „The Path” 5.14R (fot. Jacopo Larcher)

The Path to bardzo honorna droga, zarazem jeden z najtrudniejszych tradów Ameryki Północnej. Ponad 40 metrów przewieszenia, techniczne sekwencje po małych chwytach, strzały, odcinki boulderowe, wysokie wyjścia nad przeloty etc. Taką perełką jako pierwszy na własnej przeszedł w 2007 roku Sonnie Trotter (Kanadyjczyk usunął spity, droga przez wiele lat była obitym projektem).

Austriaczka na „The Path” 5.14R (fot. Jacopo Larcher)

A jeśli chodzi o ostatnich pogromców… Najpierw drogę na Outhouse Wall pokonał Jacopo Larcher (Jacopo najpewniej wróci jeszcze do Kanady po inny wielki klasyk Cobrę Crack, której tym razem nie udało mu się zrobić), natomiast Barbara Zangerl poprowadziła The Path rzutem na taśmę, ostatniego dnia pobytu: „Nasza podróż do Kanady nie mogła skończyć się lepiej!!!!” – napisała przeszczęśliwa.

Na filmie zbliżenie na The Path (Sonnie Trotter):

Duet Zangerl – Larcher to fantastyczni, wszechstronni wspinacze, mają osiągnięcia w górach, skałach i tradzie. Barbara we wspinaniu na własnej  z roku na rok jest coraz lepsza. Poza The Path poprowadziła między innymi Prinzip Hoffnung 8b/b+ Beata Kammerlandera w austriackim Vorarlbergu i Gondo Crack 8c w szwajcarskim rejonie Cippo (pierwsze przejścia tej drogi na własnej protekcji należą właśnie do Barbary i Jacopo).

***

PS Jednym z najbardziej spektakularnych przejść The Path było to zrobione przez Alexa Megosa. W 2016 roku Niemiec pokonał drogę fleszem, a „przewodnikiem” dla Alexa był wówczas sam autor.

Brunka
źródło: FB Barbary Zangerl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum