17 lipca 2018 10:24

Ten wymarzony – afrykański “The Pirate’s Code” 8C Paula Robinsona

Paul Robinson uwielbia wspinanie w RPA. Twierdzi, że to najlepsze miejsce do eksploracji na ziemi. Wytyczył tu dziesiątki problemów. I nie chodzi bynajmniej o Rocklands, ale te miej znane, ale równie piękne miejsca. Np. Three Corners, gdzie otworzył teraz The Pirate’s Code 8C.

Paul Robinson na “The Pirate’s Code” 8C, Three Corners, RPA (fot. Fernando Jimenez)

Three Corners leży w paśmie górskim Cederberg (około 300 km od Kapsztadu). Amerykanin odwiedził to miejsce już w 2014 roku, wtedy też otworzył między innymi In the Depths of Solitude 8C. I właśnie podczas tamtego pobytu wpadła mu w oko inna linia, a wypatrzył ją, jak pisze z sentymentem: „na kamieniu schowanym w cieniu pięknego cedrowego drzewa”. Wówczas musnął jedynie małych chwytów, by sprawdzić, czy boulder jest w ogóle możliwy do przejścia. Pierwszy raz spróbował przechwytów dopiero dwa lata później, a jak trudne się okazały, świadczą słowa (dodajmy, że Robinson ma koncie aż kilkanaście przejść z poziomu 8C):

Nie zrobiłem wówczas wielu ruchów. Wydawały mi się naprawdę trudne. Potrzebowałem mocniejszego treningu, wróciłem do domu(…)

Problem, o którym Amerykanin myślał nieprzerwanie w ciągu ostatnich czterech lat, padł wczoraj. Samo przejście trwało mniej więcej minutę… „Królewska linia w moim ulubionym miejscu na świecie” – napisał w komentarzu o The Pirate’s Code. I już teraz czeka z niecierpliwością na powtórzenia:

Tylko ja próbowałem tego problemu, byłoby więc wspaniale zobaczyć, co inni o nim sądzą :).

Obrazki z RPA – Cederberg i morze projektów:

Brunka
źródło: 8a.nu, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum