12 lipca 2018 21:14

Ola Rudzińska wywalczyła złoto w Chamonix!

W czwartkowy wieczór mieliśmy przyjemność oglądać świetny start Oli Rudzińskiej, powracającej do rywalizacji w Pucharze Świata. Zawodniczka KW Kotłownia wywalczyła w zawodach w Chamonix pierwsze miejsce i dwukrotnie bijąc rekord Polski!

Ola Rudzińska i Anna Tsaganowa

Ola Rudzińska i Anna Tsaganowa tuż po finałowym biegu

Ola już od eliminacji była najszybszą zawodniczką zawodów, w których ustanowiła nowy rekord Polski. Polka świetnie biegała w finałach od początku do samego końca, czyli biegu o złoto z Rosjanką Anną Cyganową. W tym biegu rekord Polski padł po raz kolejny i za sprawą Oli wynosi obecnie 7.47. Miło było znowu usłyszeć na zakończenie zawodów Mazurek Dąbrowskiego.

Najszybsze dziewczyny w Chamonix, miło usłyszeć Mazurek Dąbrowskiego

W finałach bardzo dobrze zaprezentowały się także inne polskie zawodniczki. Ola Kałucka (16 lat!) wywalczyła 5. miejsce a odpadła w biegu z Olą Rudzińską. Ania Brożek wywalczyła 7. miejsca a Patrycja Chudziak 12.

O wynikach polskich zawodniczek i zawodników w rundzie eliminacyjnej pisaliśmy tutaj.

Daniło Bołdyriew i Dimitrij Timofiejew, czyli Ukraina złota a Rosja srebrna

Wśród panów najszybciej biegał Ukrainiec Daniło Bołdyriew, który wyeliminował świetnie dysponowanego dzisiaj Francuza Bassę Mawema. Niestety, na podium nie powrócił Marcin Dzieński. Ewidentnie lepiej dysponowany niż w poprzednich zawodach w biegu 1/8 finału zaliczył falstart, który wyeliminował go z dalszej rywalizacji. Ostatecznie Marcin zajął 8. miejsce.