28 lipca 2018 19:29

Ola Kałucka świetnie biegała w Arco. Jest 4. miejsce

Świetnie wystartowała w Arco na Pucharze Świata w konkurencji na czas Ola Kałucka. Ta młodziutka zawodniczka wywalczyła w swoich drugich w karierze zawodach pucharowych 4. miejsce!

Ola Kałucka świetnie wystartowała w Arco

Dla 16-letniej zawodniczki to pierwszy sezon w seniorskim Pucharze Świata. Ola odnosi sukcesy juniorskie,  jest obecną mistrzynią świata w czasówkach. Za kilkanaście stanie przed najważniejszym wyzwaniem w karierze, to start w Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Buenos Aires. Tam będzie walczyć w kombinacji i świetna forma biegowa na pewno się przyda!

Ola Kałucka (pierwsza z lewej) w swoich drugich seniorskich zawodach miała szanse na medal

A Ola biegała w Arco naprawdę dobrze. Gdyby nie poślizgnięcie w półfinale, moglibyśmy kibicować jej w walce o złoto. Bieg o brązowy medal przegrała o zaledwie 1/1000 sekundy z utytułowaną Anauk Jaubert.

Bardzo dobrze w finale biegały także pozostałe nasze zawodniczki:  Ania Brożek (5), Patrycja Chudziak (6), Natalia Kałucka (7), Klaudia Buczek (16). Było bardzo biało-czerwono :).

Walka o złoto rozegrała się między Rosjankami. Pojedynek Maria Krasawina vs. Julia Kaplina wygrała ta druga.

Marcin Dzieński startuje do przegranego pojedynku z Irańczykiem Rezą

Liczyliśmy na powrót Marcina Dzieńskiego do mistrzowskiej formy. Tej jeszcze nie ma, ale widać zwyżkę formy u naszego Rambo. Marcin wywalczył 6. miejsce. To najlepszy jego wynik w tym roku.

W zawodach najlepiej biegał Ukrainiec Daniło Bołdyriew.

Pełne wyniki na specjalnej stronie wspinanie.pl.