4 lipca 2018 14:17

Nina Williams i 2 razy 8B

Minęły trzy lata od przejścia przez Ninę Williams pierwszego boulderu 8B (Ray of Light w Rocklands). Teraz udało jej się pokonać w ciągu tygodnia aż dwa takie problemy – The Shining i The Automator (nr 2 i 3 w kapowniku).

Nina Wiliams na „The Automator” 8B (fot. Michael Pang)

Obie linie znajdują się w Rocky Mountain National Park, obie to pokaźna dawka siłowych przechwytów w solidnym przewieszeniu. The Shining wymyślił James Webb, a The Automator to pomysł Dave’a Grahama.

Poniżej Amerykanka prezentuje swoje dwa ostatnie przejścia:

Jak pisze Nina, jej ostatnie sukcesy to po części wynik zmiany podejścia do boulderowania, już nie obsesyjne atakowanie tylko bardzo trudnych problemów, ale postawienie na różnorodność. Zamiast ograniczania się do jednej linii Amerykanka stara wspinać się po wszystkim, co oferuje rejon, i po baldach rozgrzewkowych i po projektach. Jak widać, taka filozofia procentuje.

Nina Williams to w ogóle ciekawa postać wspinania. Niewiele dziewczyn decyduje się na atakowanie highballi, tymczasem ona ma na koncie przynajmniej kilka takich psychicznych przejść. To najsłynniejsze to Ambrosia V11/8A, wytyczona na kilkunastometrowym głazie Grandpa Peabody w Buttermilks. Wcześniej wspięła się także na Footprints V9 (2015) i Evilution Direct V11 (2016).

Brunka
źródło: profil FB, Fanatic Climbing
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum