4 lipca 2018 17:29

Na Gasherbrumie II pada śnieg – Polacy z powrotem w bazie [aktualizacja]

Czekaliśmy na wieści od naszych dwóch zespołów, które działają na Gasherbrumie II. Niedawno Adam Bielecki poinformował, że z powodu trudnych warunków pogodowych wraz z Jackiem Czechem zszedł do bazy. Podobną wiadomość przekazał Andrzej Bargiel.

Tym samym nie udała się próba dotarcia i założenia obozu 2. Jak relacjonuje Adam, we wspinaczce przeszkodziły obfite opady śniegu.

https://www.instagram.com/p/Bkz7xTul6kO/?taken-by=adamtheclimber

Himalaiści działają w ramach wyprawy, której głównym celem jest wytyczenie nowej drogi na wschodniej ścianie Gasherbruma IV – #GasherbrumsExploration2018. Wspinaczka na Gasherbruma II odbywa się w ramach aklimatyzacji.

Na GII wspinali się również Andrzej Bargiel i Janusz Gołąb, którzy również mieli zamiar dotrzeć do “dwójki”. Jednak niedawno Andrzej ogłosił na swoim profilu na Instagramie, że nie tylko wrócili do bazy, ale także podjęli z Januszem decyzję o zakończeniu akcji na Gasherbrumie II. Obfite opady śniegu nie pozwalają bowiem na bezpieczną akcję górską.

Andrzej z Januszem wracają pod K2 i będą dalej realizować główny punkt swojej letniej wyprawy – zdobycie wierzchołka i zjazd na nartach Andrzeja.

Sprocket
Źródło: Profil FB Adama Bieleckiego, Profil FB Andrzeja Bargiela, Instagram Adama Bieleckego, Instagram Andrzeja Bargiela
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum