1 lipca 2018 20:27

Karolina Ośka prowadzi “Nie dla psa kiełbasa” VI.7

Oczko w górę. Karolina Ośka (8a.pl, Climbing Technology, Aura, second you, head crash, KS Korona Kraków, Sakwa) poprowadziła Nie dla psa kiełbasa VI.7. To jak dotąd jej najmocniejsze przejście w skałach. Gratulujemy!

Karolina pod Pochylcem (fot. FB Karolia Ośka)

Wszystkie drogi na Pochylcu prowadziły do tej jednej – Nie dla psa kiełbasa, nad którą Karolina pracowała już od jakiegoś czasu. Na FB pisze między innymi:

To była długa przygoda. Można powiedzieć, że na poprowadzenie tej drogi złożyły się wszystkie lata wspinania na Pochylcu.

VI.7 to brzmi jak bardzo trudna droga. I jest. Musiałam pominąć dwie wpinki, żeby ją zrobić i pojechać na Pochylca niezliczoną ilość razy ;) Fajnie, że się udało, zanim pojadę w Alpy stracić resztki formy ;).

To najwyższa cyfra, po jaką sięgnęła, choć trudnych dróg / klasyków w podkrakowskim rejonie zrobiła wcześniej już przynajmniej kilka. W 2015 roku pokonała Ekspozyturę szatana VI.6+, w kwietniu tego roku padł Filar Pochylca VI.6/6+ (I ty możesz zostać orłem).

Kiełbasa ma obecnie trzy kobiece przejścia. Jeszcze w 2005 roku poddała się Oli Taistrze, a później Kindze Ociepce-Grzegulskiej (2013).

Brunka
źródło: 8a.nu, Sakwa, profil FB Karoliny 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum