7 lipca 2018 08:17

Jaubert i Szikow najszybsi w Villars. Ania Brożek na 5. miejscu

6 lipca w Villars (Szwajcaria) rozegrano czwartą edycję Pucharu Świata w konkurencji na czas. Zwyciężyła Francuzka Anouck Jaubert i Rosjanin Aleksander Szikow. W polskiej ekipie najlepiej biegała Ania Brożek (5. miejsce).

Do wieczornych finałów zakwalifikowała się czwórka naszych zawodników. Trzymaliśmy kciuki za Patrycję Chudziak, Anię Brożek, Klaudię Buczek i Marcina Dzieńskiego.

Niestety już w pierwszej rundzie swoje biegi przegrali Patrycja, Klaudia i Marcin. Ten ostatni jeszcze nie wrócił do mistrzowskiej formy i poślizgnięcie w dobrym biegu zatrzymało jego przejście do kolejnej rundy.

To był pojedynek nie do wygrania. Ania Brożek w kolejnej rundzie przegrała z rekordzistką świata Anouck Jaubert

Swój pierwszy bieg wygrała jedynie Ania Brożek, jednak w kolejnej rundzie przyszło jej się zmierzyć z Anouck Jaubert. Ania biegła bardzo dobrze, ale bieg rozstrzygnęła na swoją korzyść Francuzka. Rekordzistka świata ostatecznie zwyciężyła także w całych zawodach.

W Villars w konkurencji na czas wystartowała także liczna grupa zawodników specjalizujących się w konkurencji prowadzenie. W zawodach można zdobyć punkty do kombinacji. Był wśród nich także Maciej Dobrzański. Zawodnik z Korony wywalczył 43. miejsce. Tego samego dnia Maciek startował również w kwalifikacjach w prowadzeniu. W tej konkurencji zajął 65. pozycję.

Dzisiaj o dziesiątej rozpoczynają się półfinały w prowadzeniu. Zapraszamy na specjalną stronę wspinanie.pl.

Mysza

Wyniki kobiety:

 1. JAUBERT Anouck FRA
 2. ANDRIER Victoire FRA
 3. KRASAWINA Maria RUS
  ..
 4. BROŻEK Anna POL
  ..
 5. BUCZEK Klaudia POL
  ..
 6. CHUDZIAK Patrycja POL

Wyniki panowie:

 1. SZIKOW Aleksandr RUS
 2. SZILOW Aleksandr RUS
 3. BOŁDYRIEW Danyiło UKR
  ..
 4. DZIEŃSKI Marcin POL
  ..
 5. DOBRZAŃSKI Maciej POL • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum