28 lipca 2018 15:26

Udany debiut Idy Kupś w półfinałach Pucharu Świata

Ida Kupś udanie wystartowała w zawodach Pucharu Świata w Arco. Dla tej młodej zawodniczki był to dopiero drugi start w seniorskim Pucharze Świata. Ida wywalczyła we Włoszech 24. pozycję.

Ida Kupś na drodze półfinałowej w Arco

Ida w konkurencji prowadzenie zadebiutowała 2 tygodnie temu w Chamonix. Ten start nie był udany – 78 miejsce to znacznie poniżej możliwości tej 18-letniej zawodniczki. Ida przecież wywalczyła w 2017 roku w Mistrzostwach Europy Juniorów  srebrny medal w boulderingu a w prowadzeniu była czwarta.

Miejmy nadzieję, że dobry start Idy będzie początkiem obecności nowego pokolenia polskich zawodniczek w konkurencji z liną na miejscach bliższych czołówki. Ostatni raz mogliśmy oglądać Polkę w fazie półfinałowej w 2010 roku. Wtedy w Kranju Kinga Ociepka-Grzegulska zajęła 14. miejsce.

A w dzisiejszych finałach, które rozpoczynają się o godzinie 19:45 (zapraszamy na wspinanie.pl) zobaczymy: