11 lipca 2018 20:54

Gasherbrum II – Adam i Jacek osiągają 7120 m

Kilka dni temu po obfitych opadach śniegu pod Gasherbrum II zawitało okno pogodowe. Adam Bielecki i Jacek Czech wykorzystali je bardzo dobrze. Wczoraj, po 2 dniach wspinania, osiągnęli obóz 3 na wysokości 6900 m. Dobre warunki pozwoliły im na dalszy rekonesans, który zakończył się dotarciem do 7120 m.

Jak podkreśla Adam w swoim wpisie na profilu FB:

Po krótkim rekonesansie o świcie (na 7120 m) zeszliśmy szczęśliwie do bazy. Udało się w pełni zrealizować cel wyjścia – droga na szczyt GII została otwarta (w tym sezonie tylko dla wspinaczy), a my zdobyliśmy aklimatyzację pozwalającą atakować każdy z założonych przed wyjazdem celów.

https://www.instagram.com/p/BlGWfCuFedj/?taken-by=adamtheclimber

Wcześniej informował, że wspinaczka do obozu 3 nie była łatwa:

Kto by pomyślał, że na popularnym przecież GII przeżyjemy prawdziwą górską przygodę? Wyszukiwanie trasy, nocne (ze względu na ryzyko lawinowe) wyjścia, torowanie i brak jakichkolwiek poręczy. Podoba nam się :-).

Pozdrawiamy z ponad chmur!

Adam Bielecki pod Gasherbrumem II (fot. Instagram Adama Bieleckiego)

Przed ekipą odpoczynek w bazie i kolejna część wyprawy. Zobaczymy, czy wykorzystując zdobytą aklimatyzację, w najbliższych dniach zdecydują się na wspinaczkę na Gasherbruma IV (jeden z głównych celów wyprawy), czy powrócą na Gasherbrum II z zamiarem wejścia na szczyt.

Sprocket
Źródło: Źródło: Profil FB Adama Bieleckiego, Instagram Adama Bieleckego
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum