7 lipca 2018 15:28

Finały w Villars startują dziś o 20.00. Zapraszamy na bezpośrednią relację na wspinanie.pl

W Villars trwa Puchar Świata w prowadzeniu (czasówki rozstrzygnięto już wczoraj). Przed nami decydująca runda – finały rozpoczną się o godzinie 20.00. 

Puchar Świata w Villars 2018 (fot. IFSC)

Znamy już finalistów pierwszego w sezonie starcia w Pucharze Świata w prowadzeniu. Do sobotniego finału z najlepszej pozycji awansowała Słowenka Janja Garnbret, a za nią Austriaczka Jessica Pilz i Koreanka Jain Kim. Finałową stawkę zamyka Amerykanka Ashima Shiraishi, o której dużo częściej piszemy ostatnio przy okazji zawodów niż przejść w skałach. Poza finałem, niespodziewanie, Belgijka Anak Verhoeven, Słowenka Mina Markovic i Francuzka Julia Chanourdie.

U mężczyzn w półfinale odnotowano kilka miejsc ex aequo, a to oznaczało awans zawodników lepiej startujących w poprzedniej rundzie. W ten sposób do finału dostali się Japończycy Yuki Hada i Tomoa Narasaki oraz Włoch Stefano Ghisolfi, a na pechowej 9. pozycji wylądował ostatecznie Alex Megos. Zdecydowanie najlepiej z drogą półfinałową poradził sobie Austriak Max Rudigier, który jako jedyny sięgnął topowej klamki.

Polacy zakończyli swoje starty na eliminacjach. Maciek Dobrzański był 65, a Szymon Pęcikiewicz 68.

Na bezpośrednią transmisję z finałów zapraszamy na specjalną stronę wspinanie.pl.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum