13 lipca 2018 16:54

Wyprawa na Broad Peak. Rick Allen miał wypadek, aklimatyzacja zrobiona…

Wreszcie dotarły wieści z Karakorum, gdzie na Broad Peaku w międzynarodowym zespole działa Kacper Tekieli. Aklimatyzacja postępuje, choć nie obyło się bez chwil grozy. Jeden z uczestników, Rick Allen, miał wypadek.

Na drodze normalnej na Broad Peak (fot. Kacper Tekieli)

Na drodze normalnej na Broad Peak (fot. Kacper Tekieli)

Cel zespołu jest bardzo ambitny. Jest nim wytyczenie nowej drogi na Broad Peak. 4-osobowy zespół (Rick Allen, Sandy Allan, Stando Vrba i Kacper Tekieli) jeszcze nie wbił się w planowaną linię. Na razie aklimatyzują się na drodze normalnej.

Warunki są ciężkie, ekipa zmaga się z opadami śniegu i wynikającym z nich torowaniem. Osiągnięto wysokość 7 tys. m, na której członkowie zespołu spędzili kilka nocy. Można sądzić, że osiągnęli właściwą aklimatyzację.

W czasie wspinaczki wypadkowi uległ Rick Allen:

Schodząc ze szczytu poślizgnął się na wysokości ok. 7600 m i spadł około 400 m. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności, a także zaangażowaniu i pełnej mobilizacji wszystkich rezydentów Godwin Austen, Rick wyszedł z tej sytuacji bez szwanku.

Mysza

Źródło: CRAGmagazine
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Wyprawa na Broad Peak [5]
    https://www.planetmountain.com/en/news/alpinism/rick-allen-rescued-by-drone-in-descent-off-broad-peak.html [img]https://pctechmag.com/wp-content/uploads/2014/10/facebook-like-button.jpg[/img]

    17-07-2018
    ROCKDUDE