28 lipca 2018 11:04

Andrzej Bargiel o zjeździe z K2: “To jest moje największe dotychczasowe osiągnięcie”

Wyprawa K2 Ski Challenge powoli dobiega końca. Jestem dumny z tego, że udało się zrealizować zamierzony cel i dziękuję wszystkim, którzy we mnie uwierzyli. To jest moje największe dotychczasowe osiągnięcie. Nikomu przedtem nie udało się zjechać ze szczytu K2.

Ekipa Andrzeja Bargiela pod K2

Ekipa Andrzeja Bargiela pod K2

Wyprawa miała miejsce w wyjątkowym dla mnie momencie – setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Cieszę się, że mogłem uczcić w taki sposób ten jubileusz, który przypomina nam o wolności. Dla mnie granice istnieją tylko w głowie i sercu. Kiedy ktoś nam je stawia, powinniśmy traktować je jak wyzwania – mierzyć się z nimi, przekraczać je. Chciałbym, aby powiewająca dumnie w bazie pod K2 polska flaga przypominała nam o tym.

Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie miłość do Tatr. Gór, z których pochodzę, które mnie ukształtowały i dzięki którym udało mi się zdobyć najtrudniejszy ośmiotysięcznik. Pamiętajmy, że naszą największą siłą jest świadomość tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy. To powinno być motywacją do podejmowania wyzwań i spełniania marzeń, a nie powodem niewiary.

Aktualnie jesteśmy całą ekipą w Skardu. Czekamy, aż dotrą tu nasze bagaże. Potem ruszamy do Islamabadu – tam spędzimy kilka dni oczekując na lot powrotny do Polski. Niebawem damy znać, jaki jest dokładny termin naszego przylotu.

Andrzej Bargiel
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum