4 lipca 2018 07:56

Ukazała się „Anatomia góry” Rafała Froni

4 lipca ukazała się pierwsza książka Rafała Froni, himalaisty i uczestnika zimowej wyprawy na K2. „Anatomia Góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami” to opowieść o himalaizmie i obcowaniu z górami.

Anatomia góry (Rafał Fronia), 2018

Rafał Fronia to jeleniogórzanin, maratończyk, członek Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego. Uczestnik wielu wypraw w najwyższe góry, m.in. na oba Gaszerbrumy, Broad Peak zimą, Nanga Parbat, Manaslu, Dhaulagiri, Pik Lenina czy Baruntse. Zdobywca Gaszerbruma II i Lhotse.

Rafał Fronia podczas wyprawy na K2, kadr z nagrania ilustrującego przejście kolejnej lawiny

Rafał Fronia podczas wyprawy na K2, kadr z nagrania ilustrującego przejście kolejnej lawiny

Publikowane przez niego dzienniki z Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 w 2018 roku zdobyły tysiące czytelników. Niezapomniane pozostaje jego „Do dupy, dajcie nam spokój” w odpowiedzi na pytanie dziennikarki, jak się czuje po złamaniu ręki.

W „Anatomii góry” Rafał podejmuje próbę wyjaśnienia, dlaczego najwyższe góry są tak kuszące i co sprawia, że mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa co roku setki himalaistów próbuje wdrapać się na ich szczyt. I jak te góry zmieniają człowieka.

Anatomia Góry to niezwykła opowieść o himalaizmie i obcowaniu z górami. To pełne emocji opisy wypraw w Andach, Pamirze, Himalajach i Karakorum. To szaleńcze przygody, górskie cuda, tragedie i sukcesy. A wszystko to okraszone kulisami ostatniej polskiej wyprawy na K2 oraz charakterystyką kolegów himalaistów.

Książka jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum